Vložit novou referenci

Reference

Jan Hendrych
12. 12. 2016

Dobrý den, děkuji Vám za hezky zorganizovaný worskhop a za příjemný a trpělivý přístup lektorů. V příloze posílám několik svých fotografií z workshopu. pěkný den, Jan Hendrych

Filip Baumgartner
18. 11. 2016
WEB FOTOGRAFA

Dobrý den, děkuji za skvělý kurz a posílam fotky. Budu se těšit na příští akci. Zdravim celý tým. Filip Baumgartner

Roman Novotný
16. 3. 2016

Díky za možnost účastnit se Vašeho kurzu. Bylo to pro mě opravdu velice přínosné J V příloze posílám pár fotek s Luckou.

Martin P.
9. 2. 2015

Skvělý kurz. Jsem začátečník a mám skvělé fotky:-) Nebál bych se si nyní pronajmout ateliér a zkusit to i sám:-) V knihách je vše, ale bez akce to nejde a když se můžete zeptat profesionála, jde to samo. Děkuji fotografům, vizážistce i skvělým modelkám! a těším se na příště! Martin P.

Roman Prošek
15. 11. 2014
WEB FOTOGRAFA

Díky moc . Skvělá atmosféra a super lidi .
Ještě jednou děkuji .
S pozdravem Roman Prošek

Petr Kodl
28. 10. 2014

Diky, workshop byl perfektni. Modelky take, pokud fotka nevysla, tak zavada byla vetsinou nekde vzadu za kamerou.

Pavel Ježek
21. 10. 2014

Chci poděkovat za workshop s panem Kuchařem. Fajn lidi a cvaká jim to ;-)

Jana Zicklerová
19. 4. 2014

Z workshopu jsem byla velmi nadšena. Přinesl mi spoustu nových informací a vychytávek, které mi velmi pomohli k tomu, aby mé fotky byly zase o něco lepší. Děkuji p. Obrovi za tuto prezentaci.

Miloš Wnker
18. 4. 2014
WEB FOTOGRAFA

Musím poděkovat za velice kvalitně uspořádaný kurz který vedl pan Obr. Netušil jsme jak moc je ještě možné s fotografií pracovat v postprodukci a co všechno se dá změnit a vylepšit. Tento kurz byl pro mne velice přínosný a budu se těšit až se naskytne možnost se zúčastnit nějakého dalšího kurzu. !

Radek Pluhař
5. 4. 2014

Dobrý den,
zúčastnil jsem se workshopu, který se konal 22. 3. a vedl jej pan Filip Obr. Workshop se týkal produktové fotografie pro e-shopy a byl velmi užitečný (i DVD, které mi pak přišlo poštou). V mojí práci mi Váš workshop hodně pomohl. Změnil jsem podle něj způsob focení produktů a výsledky jsou mnohem lepší.
Za workshop děkuji.

S pozdravem
Radek Pluhař

Josef Edvard Gregor
13. 12. 2013

S workshopem jsem maximálně spokojený, přístup pana Kuchaře je fantastický a tak bych mu rád vyjádřil své velké poděkování!

Krásný den Vám všem přeje,
Josef Edvard Gregor

Vladimír Duda
23. 3. 2013

Ještě jedna fotka

Duda Vladimír
23. 3. 2013
WEB FOTOGRAFA

Jo, líbilo se mi to , dost užitečných informací za tak krátkou dobu, ještě bych potřeboval nějakou praxi s odborným komentářem na místě, ale to až někdy příště. s pozdravem Ing. Duda Vladimír Krnov, Škoda že jde odeslat jen jeden soubor

Nadar
20. 11. 2011
WEB FOTOGRAFA

Ve dnech 21.-23.10.2011 proběhl fotografický workshop AKT & glamour v nádherném prostředí barokního zámečku na Šumavě, který vedl přední český módní fotograf Marek Musil., což bylo zárukou vysoké kvality celé akce. Fotografické studio a laboratoř NADAR pozvalo členy našich fotografických klubů, aby se zdokonalili v této disciplíně fotografování. Marek Musil se v rámci dvoudenního worshopu podělil s účastníky o zkušenosti získané při dlouholeté práci pro módní magazíny a tuzemské i zahraniční agentury. Důraz kladl především na práci se světlem, protože její zvládnutí je nepostradatelnou dovedností každého fotografa.

Praktická tvorba se zabývala:

jak nejlépe přizpůsobit studiová světla atmosféře interiéru,
jak si udělat správnou hladinu světla,
jak kombinovat zábleskové světla s denním světlem,
kdy použít tvrdé a kdy naopak měkké světlo,
správně používat daylight,
techniku svícení do odrazných desek,
jak si při fotografování vystačit pouze s jedním světelným zdrojem,
jak naopak s přehledem účelně využít při nasvícení 4-6 zábleskových světel,
základní kombinace více světel od portrétu po celou postavu.

Foto 2Foto 1Members

Do programu byla také zařazena ukázka post-procesu a přípravy fotografií pořízených na workshopu do tisku - každý účastník workshopu získal od fotografického studia a laboratoře NADAR tisk tří kusů fotografií ve formátu SRA3 zdarma.

Na konec dubna se připravuje další opakování tohoto velice úspěšného workshopu.

Michal Cílek
16. 9. 2011

10. 9. proběhl skvělý produktový workshop na půdě Photon Europe na Smíchově. Lekorem byl pan Jan Vojtek.

Přišlo více než deset zájemců, kteří se potřebovali naučit a poradit o způsobu focení svých produktů, způsobu a možnostech editace výsledných fotografií a umístění na internet.

Workshop začal velice názorným vysvětlením efektů způsobu svícení a jaký typ světla, doplňku použít pro dosažení potřebného efektu. Pan Vojtek detailně ukázal druhy světel, nástavců a difuzorů a jak se to projeví pro konkrétní druh produktu.

K tomu nám detailně popsal, jak svítil některé z jeho vlastních komerčních zakázek a čeho se mu podařilo dosáhnout. Technické návody na způsob svícení jsem shledal jako snad nejcennější pro mou vlastní zakázku - focení kávy ve značkové keramice pro novou síť kaváren.

Díky panu Vojtkovi a workshopu jsem pochopil, jak je nutné postupovat a připravit focení objektu krok za krokem. Jak z hlediska vlastního produktu tak z hlediska zejména z hlediska svícení.

Způsob svícení je pro zobrazení produktu naprosto zásadní a tuhle zkušenost nám pan Vojtek předal. Největším přínosem pro účastníky bylo, že si každý mohl přinést svůj vlastní produkt a naučit se ho pod odborným dohledem fotit.

Navíc se všichni bezvadně zapojili. Tu drželi odraznou desku, tu zase nastavili světlo nebo pomohli kolegovi umístit stativ nebo podržet foťák. Automaticky, aniž by kdo něco říkal. V tom byl duch workshopu naprosto skvělý, protože jsme všichni chtěli a pomáhali si navzájem. Vznikla díky tomu velmi dobrá týmová atmosféra a spolupráce, která nám pomohla dosáhnout individuálních cílů.

Navíc plně vybavený ateliér Photon Europe umožnil abychom měli vše na dosah - všechny druhy světel, softboxů, komínků a voštin - abychom si mohli vyzkoušet různé druhy a metody nasvícení a viděli jejich efekty. Tahle praktická část podle mého názoru byla snad nejdůležitější. Je totiž velký rozdíl mezi tím povídat o něčem nebo vzít profesionální flash do ruky, nastavit výkon, vyměnit reflektor za softbox a hned vidět efekt na nasvícení produktu.

Navíc mi přišlo, že vlastně řešení každého individuálního problému přineslo řešení pro každého z nás - byla to vlastně další zkušenost s řešením konkrétního produktového a světelného problému. Naučili jsme se mnohá kouzla a triky, které v praxi znamenají úspěch a prosazení na trhu.

Na závěr jsme se naučili zajímavé možnosti úpravy fotografií ve formátu RAW s velmi cennými konkrétními ukázkami úprav a možnosti záchrany i špatného záběru nebo barevnosti, změny světelné teploty, práci s tonalitou a křivkami.

Velice zajímavou částí worskhopu byla detailní ukázka práce s tvorbou 3D prezentace pro produkty, které je možné rotovat na počítačově řízené platformě. Nastavením systému je možné dosáhnout velmi působivých výsledků, kdy se nejprve nafotí jednotlivé fáze rotace objektu a následně se spojí do animace, která se vloží do Vašich internetových stránek pomocí jednoduchého kódu.

Díky tomu dostanou právě Vaše proukty další rozměr - totiž aby si je Vaši klenti mohli prohlédnout ze všech stran. Je to velmi efektivní způsob jak Váš produkt prezentovat klientům. A to řeší právě způsob prezentace Vašeho zboží pro koncové zákazníky e-shopů.

Pokud si klient může na e-shopu produkt detailně prohlédnout ze všech stran v dobrém rozlišení, dokáže si ho lépe představit, získá důvěru a následně si ho rád zakoupí, protože ho virtuálně "poznal" jako kdyby ho držel ve vlastní ruce. Myslím si, že e-shopy, které si tento systém pořídí, budou mít téměř nekalou konkurenční výhodu.

Pro mě osobně měl workshop obrovský význam a díky němu jsem zvládl zakázku s focením kávy. Nejdůležitější však bylo pochopení jak světlo funguje a jak ho můžeme využít právě pomocí různých druhů světel a způsobů svícení. To považuji za obrovský přínos, který mě osobně změnil dosavadní pohled na focení a fotografii.

Další semináře u Photon Europe mohu srdečně doporučit a pokud jste majitelem e-shopu nebo potřebujete podobně jako já pochopit a naučit se svůj produkt nasvítit, profesionálně nafotit - neváhejte a přihlašte se na další termín. S klidným svědomím mohu plně doporučit.

Michal Cílek

Zarka
15. 3. 2011

Minulý pátek zavládla v ateliéru Photon Europe lehounce intimní nálada. Zapříčinil se o ni workshop na téma akt & glamour, který se zde od rána do odpoledních hodin konal v komorním seskupení čtyř fotografů.
Ti se na stránkách http://www.fotoskoly.cz přihlásili se zájmem o asistované fotografování. Krom snahy naučit se, jak správně komunikovat s modelkou, jak efektivně spolupracovat s asistentem fotografa a jak nejlépe zvolit vhodné nasvícení a příslušenství k vytvoření působivé fotografie, jejich kroky zavítaly do ateliéru jistě i díky dalším přednostem, které tento workshop nabízel.

Prvním poutavým elementem byly krásné, inspirativní a nesmírně ochotné modelky, které šly doslova s kůží na trh a snažily se, aby fotografování bylo zábavné, hravé a aby si účastníci workshopu opravdu mohli pořídit co nejvíce fotografií dle vlastní iniciace. Nesporně bylo příjemné, když se na jedné scéně ocitly zároveň dvě modelky, čímž vznikl prostor pro experimenty (a pro pány fotografy určitě i šerosvitně erotický nádech).

Další pozitivní skutečností bylo, že díky nízkému počtu účastníků – dva a dva fotografové – (na každé scéně dvojice, která si vyzkoušela střídavě roli fotografa i asistujícího fotografa), nevznikal problém unavené modelky a fotografů cvakajících jeden přes druhého, a tak i výstupy fotek z workshopu jsou pro oko potěšující.

Když jsem se účastníků dotázala na zpětnou vazbu – jak se jim workshop líbil, co jim to přineslo, co by eventuelně podle nich bylo vhodné do programu ještě zahrnout – byl vyzdvihován právě komorní počet zúčastněných a příjemná atmosféra. Snad jen ten čas utíkal rychle… a to jsme fotili i přes pauzu na oběd.

Fotoškoly.cz pořádají tento stejný workshop pro velký zájem znova 8.4.2011. Více informací a objednávky najdete na těchto stránkách v sekci aktuální workshopy.

Faidra
25. 2. 2011

Poslední lednovou sobotu jsem se spolu s 16 dalšími nadšenci zúčastnila workshopu zaměřeného na focení 3D fotografií, který jsem si našla zde v nabídce. Konal se v ateliéru Photon Europe, kde nás Jan Vojtek spolu s Petrem Kuchařem zasvětili do tajů produktového focení a při té příležitosti představili zařízení, díky kterému je to doslova brnkačka.

3D fotografie se využívají zejména ke komerčním účelům - své místo mají hlavně v e-shopech. Tomu odpovídalo i složení návštěvníků - téměř všichni na tomto workshopu byli především kvůli podnikání, nebo - slovy jednoho kolegy: "Jsem tu pro zábavu, ale když z toho něco kápne, tak se nic nestane." Čistokrevný milovník fotografií byl mezi námi všehovšudy jen jeden.

Workshop se skládal ze dvou částí. Protože v e-shopech jde většinou spíš o kvantitu než o kvalitu, byla první tříhodinovka jakýmsi všeobecným seznámením s 3D fotografiemi a také s přístrojem 3D Master, díky kterému jak nadsadil Honza Vojtek, můžete spáchat kvalitní 3D fota a v klidu zvládnete i pivo - pokud ho tedy stihnete vypít během tří minut, protože to je zhruba doba, za kterou se to dá od nafocení po vložení na web zrealizovat.

Jeden z účastníků měl na začátku workshopu obavu, zda nejde pouze o nějakou předváděčku. Z těchto pocitů nás však lektor vyvedl dalším průběhem workshopu, kde nás naučil obecně platné postupy, jak dělat 3D fotografie třeba i s pomocí primitivní otočné destičky s vyznačenými úhly. Dále jsme pochopili, jak z fotografií vytvořit filmový pás a jak jej zobrazit jako 3D animaci v e-shopu či jinde. Takže já osobně jsem vyzdvižení strojku spíš než jako propagaci brala coby zjednodušující a cenově dostupný postup, který je rozumným kompromisem mezi astronomicky drahou technikou pro 3D fotografování na jedné straně a nekonečně zdlouhavými postupy na straně druhé.

V první části se načala spousta věcí, které se doprobíraly odpoledne, tam jsem nebyla, i když tuším, že díky praktičtějšímu zaměření to mohlo být ještě o něco zajímavější. Tak je mi líto, že už jsem měla jiný program, protože panoramatická 3D fotografie nabízí spoustu možností a praktické ukázky postprocesingu i automatizování úprav sérií fotek pro potřeby prezentace na e-shopu nebo webu obecně by nebylo špatné slyšet a zkusit…za sebe vřele doporučuji.

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty