Nenápadný pomocník s koňskou sílou – držák objektivu Micnova

autor

Petr Kuchař

V sortimentu Photon Europe se objevila další vychytávka od Micnovy. Po rotačním štětci se senzorovou lupou a objektivových mezikroužcích přišel na řadu držák objektivu KK-LK.

Držák na objektivy najde největší využití při fotografování reportáží, sportu, akcí anebo backstage, zkrátka ve chvílích, kdy musíte být mobilní, rychle měnit nastavení fotoaparátu a objektivy. Žádnému fotografovi nemusím vysvětlovat, jak je náročné měnit v takových situacích objektivy – odložitsibrašnuvyndatnovýobjektivsundatzadníkrytkusundatobjektivzfoťákunandatnovýobjektivnasaditzadníkrytkuuložitobjektivdobrašny – byť pouze napsat celý ten proces zabere dobrou půlminutu, během které vám může utéct pár zajímavých snímků.

Vzhledem k tomu, že reportáže a akce často fotografuji s různými objektivy (v mé výbavě se zpravidla nachází multifunkční 70-200mm a jedno pevné sklo – zpravidla nejoblíbenějších 50mm), byla jsem na tento produkt zvědavá. O to víc mě potěšilo, že Photon myslel krom standartního Canonu i na uživatele Nikon a Sony – držák se totiž vyrábí ve třech variantách, kompatibilní i k těmto bajonetům.

První moje otázka před koupí tohoto držáku objektivů se samozřejmě týkala váhy. Už jen samotné teleobjektivy 70-200 a 70-300 nejsou žádná tintítka a ve spojení s dalším pevným sklem (např. 85mm) by se váha mohla vyšplhat i na 3 kila. Micnovský držák přidá ještě 2 kila k dobru – maximální nosnost je 5 kilo, takže tento problém přestal problémem rázem být. A právě zde máme tu koňskou sílu v malém balení.

Jelikož objektivy potřebuji měnit co nejrychleji, zajímal mě i montážní systém – na co bych si přece kupovala držák objektivu, kdyby jeho ovládání bylo stejně zdlouhavé jako proces, který jsem popsala v úvodu článku, pozbýval by držák smyslu. Naštěstí je vybaven, stejně jako většina dnešních digitálních fotoaparátů, tlačítkem aretace bajonetu. Nasazení a sundání je tudíž otázkou pár vteřin.

Obsahem balení je samozřejmě i popruh, který si zkrátka přehodíte přes rameno a dva objektivy máte neustále po ruce. Jednoduché zařízení, které na trhu mělo být už dávno. Je možné, že si řeknete, že nic takového nepotřebujete a stačí vám hrabat objektivy po brašnách a batozích, nicméně věřte, že jakmile si vezmete držák objektivů jednou na focení, nebudete se ho chtít napříště vzdát...

Další články

Další články
Like Líbí se: 2 + | Comments Komentáře: 0 | Views Zobrazení: 15960

Facebook komentáře

Komentáře

Pro možnost přidat komentář se musíte přihlásit

Žádné komentáře...

Úpravy fotografií
I V O N A
2 0 510253 Patrick Hácha
forum
Přispívat můžete po přihlášení
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii S3
hezké
GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty