CALER A NEBO CANON – DOKONALÁ DVOJČATA

autor

Angelo Purgert

Zamyšlení nad volbou systémového blesku - drahý značkový výrobek vs.levná čínská varianta

Mojí doménou je portrétní fotografie, ale v poslední době jsem dostal pár lukrativních nabídek na foto reportáže a tak jsem začal řešit koupi blesku. Jelikož se reportáže konaly také ve velkých kongresových sálech, tak jsem byl nucen se poohlédnout po blesku co nejvyšším směrném čísle. Jelikož mám fotoaparát značky Canon má volba padla na vlajkovou loď od firmy Canon blesk Canon Speedlite 600EX-RT. Bohužel mě ihned odradila nemalá cena okolo 14 000 Kč.. Zasedl jsem tedy k internet a začal hledat k tomuto modelu nějakou alternativu, až jsem narazil na blesk, který nabízela firma Photon Europe. Název blesku byl pro mě nic neříkající název Caler, ale co mě zaujalo, tak měl podobné označení jako blesk od Canonu - Speedlite 600EX-RT, stejné směrné číslo 60 a cena téměř třetinová 5 433 Kč. Jelikož již nějáké ateliérové vybavení od firmy Photon Europe mám a jsem s ním moc spokojen, tak jsem si blesk CALER 600C TTL PRO CANON zakoupil.

   Zajimalo mne jestli má stejné možnosti a funkce jako blesk od Canonu, tak jsem řekl kamarádovi, který tento blesk od Canonu vlastní s tím, že mám druhý den zakázku a potřebuji ho půjčit. Samozřejmě, že když jsem dorazil domů, tak jsem u obou blesků prošel celé menu a všechny funkce a skutečně jsou oba dva blesky Caler i Canon naprosto shodné.

S bleskem Caler jsem pak během týdne nafotil dvě reportáže a s jeho výkonem i výslednými fotografiemi jsem byl moc spokojen (viz. ukázka).

V praxi jsem si ověřil, že výkon je dostatečný i k osvícení velké haly.

A ještě jena perlička na závěr. Kamarádovi jsem místo Canonu vrátil v pouzdru blesk Caler (věděl jsem, že hned ráno má dělat fotoreportáž). Čekal jsem, že se ozve a nic. Tak mu večer volám a ptám se jak to dopadlo, a on na to, že skvěle jako vždy a fotky super. Tak jsem mu řekl že měl místo blesku Canon blesk Caler. Oba jsme se tomu zasmáli. On sám nic nepoznal a tak jsou podle mého názoru blesky Canon Speedlite 600EX-RT a CALER 600C TTL PRO CANON opravdu dokonalými dvojčaty.

P.S. - Od prodejce jsem se doslechl, že na trh brzy přijde i verze CALER 600N-TTL, tak se mohou na levné a kvalitní blesky těšit i majitelé fotoaparátů Nikon..

Blesk jsem pořádně vyzkoušel při fotografování v interiéru i venku na ulici, ve všech podmínkách pracoval naprosto bezchybně.

Foto a text: Angelo Purgert

Další články

Další články
Like Líbí se: 5 + | Comments Komentáře: 1 | Views Zobrazení: 22031

Facebook komentáře

Komentáře

Pro možnost přidat komentář se musíte přihlásit
???
2017-12-22 17:05:29
Potřebujete půjčku na zahájení podnikání, nebo platit své účty a finance vaší společnosti, nemovitostí a jakýkoli druh podnikání financování.( globalloanfirm051@gmail.com nebo Whats app +1(845)731 5341) také nabízíme úvěry pro jednotlivce, firmy a firemní
Úpravy fotografií
Khuc
3 0 514843 Patrick Hácha
forum
Přispívat můžete po přihlášení
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii S3
hezké
GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty