Výhody foto-procházek

autor

Karolína Herzogová

Během svých procházek s fotoaparátem zavěšeným kolem krku, a to zejména ve městech, kde se pohybuje enormní množství lidí, často potkávám fotografy, jako jsem já, někdy samotné, někdy v hloučku.

Během svých procházek s fotoaparátem zavěšeným kolem krku, a to zejména ve městech, kde se pohybuje enormní množství lidí, často potkávám fotografy, jako jsem já, někdy samotné, někdy v hloučku. Zřídka narazíte na ukecaného jedince, ale povětšinou se jedná o rezervované muže a ženy. Buď jsou plně ponořeni do svého konání, anebo nemají důvěru ve sdílení svých fotografií s naprostým cizincem.

Je to, samozřejmě, v naprostém pořádku a já si nedovoluji vyrušovat kohokoli uprostřed jeho tvůrčí chvilky. Buď jak buď - jedním ze zaručených způsobů, jak si zlepšit své fotografické dovednosti, je jít na procházku. Můžete jít sami, s kamarádem, který sdílí vaši vášeň pro fotografování nebo ve "fotoskupince", které jsou často organizovány ve větších městech. Sdílení téhle vášně vás nejen potěší, ale také kvalitativně zlepší vaši tvorbu tím, že budete dostávat konstruktivní kritiku od svých kumpánů. Mluvím ze své vlastní zkušenosti, jelikož jsem po svém rodném městě podnikla takových foto-vycházek již mnoho.

 

 

Samozřejmě, že někteří fotografové si vychutnávají svého řemesla jako individuální honbu za pokladem; dostanou se pryč od stresu z práce nebo dokonce od určitých lidí v jejich životě, ať už se jedná o kolegy nebo o manželky. :) Odevzdávají své "já" tvůrčímu procesu a konečně dělají něco pouze pro své vlastní potěšení. Naprosto to respektuji, protože občas chodím fotografovat sama z úplně stejných důvodů.

Nicméně připojení se k nějaké organizované foto-skupince může být pro mnoho lidí záminkou dostat se ven a udělat pár snímků, místo toho, aby seděli doma u počítače a zadumaně si prohlíželi snímky ostatních. Je to velmi účinný způsob jak zbudovat důvěru a stimulovat tvůrčí kreativitu. A ani se nemusíte pohybovat výlučně ve městě: foto-vycházku můžete zkombinovat s výletem nebo návštěvou památek.

Mnoho toho můžete získat i z různých perspektiv dalších lidí. Každý člověk má totiž odlišný pohled na potenciální scenérii. Fotila jsem na jednom místě mnohokrát a přemýšlela, jak jinak bych mohla místo ještě vyfotit. Vzala jsem tam s sebou kamarádku, fotografku, a její první snímek byl samozřejmě naprosto odlišný a na kompozici, kterou použila, jsem já ani nepomyslela.

Pokud budete fotografovat s dalším člověkem, můžete se pro vás stát zdrojem inspirace, také to může být naopak a vy inspirujete jeho, nebo zkrátka budete mít dobrý pocit z jeho přítomnosti. Možná, že jste ve vašem fotografování ve slepé uličce a nejste schopni vymyslet správnou kompozici. Kreativita lidí, kteří vám obklopují, může být právě to, co potřebujete. Krom toho je vzájemné sdílení výsledných snímků a jejich následná kritika oproti internetu přátelské a efektivní. Především je okamžitá. Tahle dynamická interakce se brzy stane i takovým malým společenským cvičením, jelikož záhy můžete skončit v restauračním zařízení a řádně tam snímky proprat. :) V zájmu fotografie se zkrátka musíte obětovat!

 

 

Fotografové mají často pocit "tiché konkurence" - ve své práci musí být tajní, aby zabránili kopírování svých snímků a nápadů. Zatímco trocha soutěživosti je dobrá věc, především jako stimul pro další práci, otevřené sdílení snímků s dalšími lidmi vám pomůže zaměřit se na tvorbu snímku jako takového a ne co si o tom budou myslet ostatní.

Všichni se můžete vymlouvat na to, jak tvrdě pracujeme, jak uspěchané jsou naše rodinné životy a jak náročná je péče o dítě. Já zastávám názor, že pokud je pro vás něco opravdu důležité, čas si vždycky najdete. Navíc foto-výlet nemusíte nutně uskutečňovat ve dne, den má přece 24 hodin, ne? Takže bych to shrnula nějak takhle… buďte odvážní a pozvěte kamaráda či známého z internetu, aby s vámi šel na foto-vycházku. Existuje spousta skupin, jak na různých webových foto-stránkách, tak na facebooku, do které budete přijati s otevřenou náručí. Nejenom, že se fotografování stane mnohem příjemnější záležitostí, ale buďte si jisti, že zpozorujete velké zlepšení ve snímcích samotných.

Další články

Další články
Like Líbí se: 3 + | Comments Komentáře: 0 | Views Zobrazení: 21474

Facebook komentáře

Komentáře

Pro možnost přidat komentář se musíte přihlásit

Žádné komentáře...

Úpravy fotografií
I V O N A
2 0 510256 Patrick Hácha
forum
Přispívat můžete po přihlášení
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii S3
hezké
GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty