Archiv workshopů

Základy fotografování se studiovými světly

Oblíbený workshop pro fotografy, kteří chtějí proniknout do tajů práce s umělým osvětlením ve fotoateliéru.


Tento workshop je určen pro mírně a středně pokročilé fotografy, kteří si chtějí vybavit vlastní ateliér a neví jak správně postupovat pří výběru typu studiových světel, nebo už ateliérové vybavení mají a potřebují si osvojit správné postupy při práci se studiovým osvětlením a příslušenstvím.

Co se bude probírat:

- Budeme se obsáhle věnovat rozdílům mezi použitím trvalých studiových světel a studiových záblesků. Teoreticky probereme, i prakticky vyzkoušíme jejich výhody, ale i slabé stránky, tak abychom se dokázali správně rozhodnout, zda se pro náš styl focení hodí spíše stálé studiové světlo, nebo záblesk.

- Také si ukážeme všechny typy modifikátorů světel (jako jsou: softboxy, stripboxy, deep boxy, beauty dishe, komínky, voštiny, background reflektory ...) a naučíme se, k čemu jsou vhodné.

Body programu:

  • svícení s daylight (zářivky s denním světlem)

  • práce s LED studiovými světly

  • svícení zábleskovými světly

  • použití systémového blesku, jako náhrady za zábleskové světlo

  • správné nastavení DLSR v závislosti na typu použitého osvětlení (trvalé vs. záblesk)

  • naučíme se několik základních typů svícení při fotografování portrétu i celé postavy

  • k dispozici bude i modelka, na které si vše prakticky vyzkoušíme

Program 10 - 16:00 (s přestávkou na oběd) :

V úvodní teoretické části workshopu si probereme rozdíly mezi použitím jednotlivých zdrojů světla (daylight, systémové blesky, záblesková světla) v praxi – co se k čemu hodí, a co je nevhodné a probereme si problematiku, jakou intenzitu zdroje světla volit v závislosti na tom, co potřebujeme fotit a jak velký máme ateliér.

Vše se bude předvádět názorně na modelce v praxi. Budeme probírat nejen jaký zdroj světla zvolit, ale také to jaké je k danému zdroji vhodné příslušenství v závislosti na požadovaném charakteru výsledné fotografie.

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty