Archiv workshopů

Základy fotografování se studiovými světly

Již 8. opakování oblíbeného workshopu pro fotografy, kteří chtějí proniknout do tajů práce s umělým osvětlením ve fotoateliéru.Tento workshop je určen pro mírně a středně pokročilé fotografy, kteří si chtějí vybavit vlastní ateliér, nebo už ateliérové vybavení mají a potřebují si osvojit správné postupy při práci se studiovým osvětlením a příslušenstvím.

Co se bude probírat:

  • svícení s daylight (zářivky s denním světlem)

  • svícení zábleskovými světly

  • použití systémového blesku, jako náhrady za zábleskové světlo

  • správné nastavení DLSR v závislosti na typu použitého osvětlení

  • naučíme se několik základních typů svícení při fotografování portrétu i celé postavy

  • k dispozici budou 2 modelky a hair-stylistka

Program 10 - 17:00 :

V úvodní teoretické části workshopu si probereme rozdíly mezi použitím jednotlivých zdrojů světla (daylight, systémové blesky, záblesková světla) v praxi – co se k čemu hodí, a co je nevhodné a probereme si problematiku, jakou intenzitu zdroje světla volit v závislosti na tom, co potřebujeme fotit a jak velký máme ateliér.

Vše se bude předvádět názorně na modelce v praxi. Budeme probírat nejen jaký zdroj světla zvolit, ale také to jaké je k danému zdroji vhodné příslušenství v závislosti na požadovaném charakteru výsledné fotografie.

Po krátké přestávce pak účastníci budou rozděleni do dvou skupin a budou fotografovat za asistence lektora s použitím daylight i zábleskových světel, aby si nabyté teoretické znalosti ihned osvojili aplikováním v praxi.

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty