Archiv workshopů

Profesionální portrét ateliér

Profesionální portrét ateliér

termín: 16. 2. 2019, čas 11:00 - 17:00
Místo konání Brno: ateliér a exteriér MŠF - odkaz 
Lektor: Igor Adler
Cena kurzu: 2 490 Kč objednat (darujte kurz dárkový poukaz
Počet účastníků: max. 6 - 8 fotografů a 2 - 3 modelky 

Naučíme vás pracovat se zábleskovým světlem v ateliéru a dením světlem v exteriéru. Pro fotografie je nezbytné světlo, a proto se jej naučíte nejen vnímat, vyhodnotit, pracovat s ním, ale také jej vytvářet a modelovat tak, aby výsledek byl co nejoptimálnější. Vysvětlíme jak najít optimální místo pro fotografování podle světelných podmínek, jak komunikovat s modelem a vést model do správné pózy vzhledem k individualitě každé tváře.

Výhody kurzu

- zajištěny 2-3 modelky včetně luxusního stylingu
- tipy a triky ve svícení, ukázky a praktická část
- komunikace s modelkou
- v průběhu dne vyhodnocení pořízených fotografií
- diskuze s profesionálním fotografem a předání jeho zkušenostíPortrét je asi nejčastěji považován za základ figurální fotografie, proto by měl vystihovat skutečnou tvář osoby, protože ne nadarmo se říká, že oči jsou brána do duše. V kategorii módního a reklamního portrétu například do časopisů a billboardů je kladen důraz na výsledný efekt oslovení cílové skupiny. Připravíme vám špičkovou produkci na krásných modelkách a výsledné fotografie obohatí vaše portfolia. Na workshopu učíme jednoduché techniky využití s dostupným světlem, tak i pokročilé techniky svícení se záblesky včetně posledních novinek.

Cílem kurzu je práce se světlem, nasvícení modelky záblesky i denním světlem, novinky ve svícení včetně ukázek. Prozradíme vám i několik profesionálních triků a drobností jak na vhodné úhly záběru vzhledem k deformaci obličeje, které vám (někdy i dramaticky) usnadní práci.

Vizáž a styling modelek je samozřejmě součástí kurzu.

workshop portret

portrét workshop

workshop profesionální portrét


Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty