BANNED IP ADDRESS - 10.34.0.2

Archiv workshopů

Portrétní fotografie v ateliéru

Portrétní fotografie v ateliéru

termín: 19. 07. 2014, čas: 11:00 - 17:00 - volná místa
Místo konání Praha: ateliér Photon Europe - odkaz
Lektor: Igor Adler
Cena kurzu: 2 450 Kč   objednat (darujte kurz - dárkový poukaz)
Počet účastníků: dvě skupiny po 7 fotografech


Již Vás nebaví fotografovat portréty, které se dají přirovnat k tzv. "pasovkám"? Zkuste se hlouběji zaobírat krásou portrétu a hrou se světlem.

Poodhalíme roušku fotografického tajemství, které zúročíte při pořizování vašich snímků.

- vizáž nedílná součást fotografování portrétu
- jakými typy světel budeme svítit a proč
- jak světlem modelovat tvář a časté chyby
- práce s flashmetrem
- tipy a triky, tvrdé a měkké světlo
- nejpopulárnější svícení

Portrét je asi nejčastěji považován za základ figurální fotografie. Portrét by měl vystihovat skutečnou tvář osoby, protože ne nadarmo se říká, že oči jsou brána do duše, a proto se pokusme jej zachytit co nejpřirozeněji. Vždyť již při nástupu do pracovního poměru se někdy žádá fotografie - portrét a ten dokáže mnoho o nás všech vypovědět. Pokud absolvujete tento kurz, je to skvělý začátek pro fotografování rodinné fotografie, portrétů modelek, či portréty na školní tabla.

Na tomto kurzu si vysvětlíme, jak správně rozmístit světla a jaký typ svícení je vhodný. Modelace obličeje a možné deformace na které si dát pozor.

workshop portrét

Cílem kurzu je naučit základy svícení s prostředky - reflektor, druhy softboxů, spot reflektor... Jak pracovat se světlem, jak nasvítit model, novinky ve svícení včetně ukázek. Prozradíme vám i několik profesionálních triků a drobností, které vám (někdy i dramaticky) usnadní práci. Vizáž modelky a několik rad co by měl každý fotograf vědět včetně postupu - jak vizáž provést.

Pokud se rozhodnete tento kurz absolvovat, můžeme vám zaručit, že ve figurální fotografii máme již 30-ti letou praxi. Koncept kurzu nevychází z žádných fotografických publikací, ale z aktuálních trendů, včetně nahlédnutí pod pokličku.

workshop portrét

Kurz je určen všem lidem, kteří vlastní fotoaparát a mají zájem se buď naučit kompozičně a proporcionálně správně vyfotografovat portrét nebo amatérským fotografům, kteří chtějí svůj koníček ještě více zdokonalit. Každý, kdo se chce naučit komunikovat s modelem. K fotografům naprostým začátečníkům používáme osobní přístup a je jim věnována zvláštní péče. Všichni účastníci dostanou dostatečný prostor pro práci a vyzkouší si vysvětlovanou techniku svícení v praxi.

portrét foto

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty