Archiv workshopů

Portrétní fotografie v ateliéru

Portrétní fotografie v ateliéru

termín: 09. 03. 2014, čas: 11:00 - 17:00

Místo konání Brno: ateliér MŠF - odkaz 
Lektor: Igor Adler
Cena kurzu: 2 450 Kč   objednat (darujte kurz - dárkový poukaz) 
Kurz je koncipován pro menší počet 6 - 8 fotografů 

Výhodou kurzu je malý počet fotografů
- zajištěny 2-3 modelky 
- vizáž a styling, nedílná součást fotografií
- tipy a triky ve svícení, ukázky a praktická část 
- v průběhu dne vyhodnocení pořízených fotografií, diskuze


Ukážeme Vám, jak nastavit a rozmístit světla, abyste dosáhli profesionálně nasvícených fotografií. Už nebudete muset experimentovat. Naučíte se svítit jako profesionálové a vaše fotografie už nebudou dílem náhody a scénu si nasvítíte podle vlastního záměru.

Obsah a cíl kurzu

Portrét je asi nejčastěji považován za základ figurální fotografie. Portrét, by měl vystihovat skutečnou tvář osoby, protože ne nadarmo se říká, že oči jsou brána do duše, a proto se pokusíme jej zachytit co nejpřirozeněji. Již při nástupu do pracovního poměru se někdy žádá fotografie - portrét. Ten dokáže o nás všech mnohé vypovědět. Pokud absolvujete tento kurz, je to skvělý začátek pro fotografování manažerských portrétů, portrétů modelek, či portréty na školní tabla.

portrét foto

Na tomto kurzu si vysvětlíme, jak správně rozmístit světla a jaký typ svícení je vhodný. Modelace obličeje a možné deformace na které si dát pozor. Vyzkoušíme si podmínky profesionálních fotografů ve kterých pracují, jejich technické zázemí včetně spousty příslušenství které je k dispozici a vyzkoušení. 

Cílem kurzu je naučit se základy svícení s prostředky - reflektor, druhy softboxů, spot reflektor... Jak pracovat se světlem, jak nasvítit model, novinky ve svícení včetně ukázek. Prozradíme vám i několik profesionálních triků a drobností, které vám (někdy i dramaticky) usnadní práci. Vizáž modelky a několik rad, co by měl každý fotograf vědět, včetně postupu - jak vizáž provést.

Přednosti kurzu

Pokud se rozhodnete tento kurz absolvovat, můžeme vám zaručit, že nejsme "hobby" lektoři, kteří se fotografováním pouze přiživují. Ve figurální fotografii máme již 30-tiletou praxi. Koncept kurzu nevychází z žádných fotografických publikací, ale z aktuálních trendů, včetně nahlédnutí pod pokličku.

workshop portrét

Pro koho je kurz určen

Všem lidem, kteří vlastní fotoaparát a mají zájem se buď naučit kompozičně a proporcionálně správně vyfotografovat portrét nebo amatérským fotografům, kteří chtějí svůj koníček ještě více zdokonalit. Každý, kdo se chce naučit komunikovat s modelem. K fotografům naprostým začátečníkům používáme osobní přístup a je jim věnována zvláštní péče. Všichni účastníci dostanou dostatečný prostor pro práci a vyzkouší si vysvětlovanou techniku svícení v praxi.

Na workshopu učíme jak jednoduché, tak i pokročilé techniky svícení se studiovými světly a to vše za velmi příjemnou cenu.

kurz portrét

workshop portrét

workshop portrét

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty