Archiv workshopů

Portrétní fotografie v ateliéru

Portrétní fotografie v ateliéru

kurz portrét workshoptermín: 16. 03. 2014, čas: 11:00 - 17:00 - volná místa
Místo konání Praha: ateliér Photon Europe - odkaz
Lektor: Igor Adler
Cena kurzu: 2 450 Kč   objednat (darujte kurz - dárkový poukaz)
Počet účastníků: dvě skupiny po 7 fotografech

Již Vás nebaví fotografovat portréty, které se dají přirovnat k tzv. "pasovkám"? Zkuste se hlouběji zaobírat krásou portrétu a hrou se světlem.
Poodhalíme roušku fotografického tajemství, které zúročíte při pořizování vašich snímků.

- vizáž nedílná součást fotografování portrétu
- jakými typy světel budeme svítit a proč
- jak světlem modelovat tvář a časté chyby
- práce s flashmetrem
- tipy a triky, tvrdé a měkké světlo
- nejpopulárnější svícení

Obsah a cíl kurzu

Portrét je asi nejčastěji považován za základ figurální fotografie. Portrét by měl vystihovat skutečnou tvář osoby, protože ne nadarmo se říká, že oči jsou brána do duše, a proto se pokusme jej zachytit co nejpřirozeněji. Vždyť již při nástupu do pracovního poměru se někdy žádá fotografie - portrét a ten dokáže mnoho o nás všech vypovědět. Pokud absolvujete tento kurz, je to skvělý začátek pro fotografování rodinné fotografie, portrétů modelek, či portréty na školní tabla.

Na tomto kurzu si vysvětlíme, jak správně rozmístit světla a jaký typ svícení je vhodný. Modelace obličeje a možné deformace na které si dát pozor.

Cílem kurzu je naučit základy svícení s prostředky - reflektor, druhy softboxů, spot reflektor... Jak pracovat se světlem, jak nasvítit model, novinky ve svícení včetně ukázek. Prozradíme vám i několik profesionálních triků a drobností, které vám (někdy i dramaticky) usnadní práci. Vizáž modelky a několik rad co by měl každý fotograf vědět včetně postupu - jak vizáž provést.

Přednosti kurzu

Pokud se rozhodnete tento kurz absolvovat, můžeme vám zaručit, že nejsme "hobby" lektoři, kteří se fotografováním pouze přiživují. Ve figurální fotografii máme již 30-tiletou praxi. Koncept kurzu nevychází z žádných fotografických publikací, ale z aktuálních trendů, včetně nahlédnutí pod pokličku.

workshop portrét

Pro koho je kurz určen

Všem lidem, kteří vlastní fotoaparát a mají zájem se buď naučit kompozičně a proporcionálně správně vyfotografovat portrét nebo amatérským fotografům, kteří chtějí svůj koníček ještě více zdokonalit. Každý, kdo se chce naučit komunikovat s modelem. K fotografům naprostým začátečníkům používáme osobní přístup a je jim věnována zvláštní péče. Všichni účastníci dostanou dostatečný prostor pro práci a vyzkouší si vysvětlovanou techniku svícení v praxi.

workshop portrét

Lektoři vyučující na našich workshopech mají bohaté pedagogické zkušenosti i se zahraničních workshopů a jsou ochotni poodhalit i drobná profesionální tajemství, která na podobných akcích zůstávají skryta.

Na workshopu učíme jak jednoduché techniky, tak i pokročilé techniky svícení se studiovými světly a to vše za velmi příjemnou cenu. Absolvování výuky pokročilejších technik jinde stojí řádově i násobky našich cen.

workshop portrét

Program

- vizáž jako nedílná součást fotografování portrétu
- úvodní teorie práce se světly, příprava od nápadu až po realizaci
- jak na černobílou fotografie
- praktická část
- diskuze, rady a odpovědi na otázky

workshop portrét

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty