BANNED IP ADDRESS - 10.34.0.2

Archiv workshopů

Portrétní fotografie v ateliéru

Portrétní fotografie v ateliéru

termín: 20. 7. 2013, čas: 11:00 - 17:00 - volná místa
Místo konání Brno: ateliér MŠF - odkaz
Lektor: Igor Adler
Cena kurzu: 2 450 Kč   objednat (darujte kurz - dárkový poukaz)
Kurz je koncipován pro menší počet 6 - 8 fotografů
Ukážeme Vám, jak nastavit a rozmístit světla, abyste dosáhli profeionálně nasvícených fotografií. Už nebudete muset experimentovat. Naučíte se svítit jako profesionálové. Vaše fotografie už nebudou dílem náhody a scénu si nasvítíte podle vlastního záměru.

Výhodou kurzu je malý počet fotografů

- zajištěny 2-3 modelky
- vizáž a styling, nedílná součást fotografií
- tipy a triky ve svícení, ukázky a praktická část
- v průběhu dne vyhodnocení pořízených fotografií, diskuze

Obsah a cíl kurzu

Portrét je asi nejčastěji považován za základ figurální fotografie. Portrét, by měl vystihovat skutečnou tvář osoby, protože ne nadarmo se říká, že oči jsou brána do duše, a proto se pokusíme jej zachytit co nejpřirozeněji. Již při nástupu do pracovního poměru se někdy žádá fotografie - portrét. Ten dokáže o nás všech mnohé vypovědět. Pokud absolvujete tento kurz, je to skvělý začátek pro fotografování manažerských portrétů, portrétů modelek, či portréty na školní tabla.

Na tomto kurzu si vysvětlíme, jak správně rozmístit světla a jaký typ svícení je vhodný. Modelace obličeje a možné deformace na které si dát pozor. Vyzkoušíme si podmínky profesionálních fotografů ve kterých pracují, jejich technické zázemí včetně spousty příslušenství které je k dispozici a vyzkoušení.

Cílem kurzu je naučit se základy svícení s prostředky - reflektor, druhy softboxů, spot reflektor... Jak pracovat se světlem, jak nasvítit model, novinky ve svícení včetně ukázek. Prozradíme vám i několik profesionálních triků a drobností, které vám (někdy i dramaticky) usnadní práci. Vizáž modelky a několik rad, co by měl každý fotograf vědět, včetně postupu - jak vizáž provést.

Předností kurzu je omezený počet účastníků s vlastním fotoaparátem.

workshop portrét

Pro koho je kurz určen

Všem lidem, kteří vlastní fotoaparát a mají zájem se buď naučit kompozičně a proporcionálně správně vyfotografovat portrét nebo amatérským fotografům, kteří chtějí svůj koníček ještě více zdokonalit. Každý, kdo se chce naučit komunikovat s modelem. K fotografům naprostým začátečníkům používáme osobní přístup a je jim věnována zvláštní péče. Všichni účastníci dostanou dostatečný prostor pro práci a vyzkouší si vysvětlovanou techniku svícení v praxi.

Lektoři vyučující na našich workshopech mají bohaté pedagogické zkušenosti i se zahraničních workshopů a jsou ochotni poodhalit i drobná profesionální tajemství, která na podobných akcích zůstávají skryta.

Všichni naši lektoři působí v oboru figurální fotografie (reklamní fotografie) a to již dlouhou dobu.

Na workshopu učíme jak jednoduché, tak i pokročilé techniky svícení se studiovými světly a to vše za velmi příjemnou cenu.

workshop portrét

Přednosti kurzu

Pokud se rozhodnete tento kurz absolvovat, můžeme vám zaručit, že nejsme "hobby" lektoři, kteří se fotografováním pouze přiživují. Ve figurální fotografii máme již 30-tiletou praxi. Koncept kurzu nevychází z žádných fotografických publikací, ale z aktuálních trendů, včetně nahlédnutí pod pokličku.
workshop portrét

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty