Archiv workshopů

FASHION WORKSHOP HVAR ® XXVIII. květen 2016

FASHION WORKSHOP HVAR ® XXVIII. květen 2016

Chcete poznat, jak se fotí skutečné fashion s profesionálními modelkami, stylingem a moderní technikou na nejúspěšnějším workshopu s patnáctiletou tradicí? Na kurz si můžete vzít i své blízké jako spolucestující 
a udělat si společnou dovolenou. Při včasné objednávce zajistíme spolujízdu s účastníky kurzu.
Workshop je určen pro amatéry i profesionály, které zajímá oblast fotografie fashion, glamour a portrétu. Podle schopností se rozdělí účastníci kurzu do pracovních skupin. K fotografům naprostým začátečníkům používáme individuální přístup a je jim věnována zvláštní péče během výuky a všichni účastníci dostanou dostatečný prostor a vyzkouší si vysvětlovanou techniku v praxi. A jak to probíhá - čtěte článek
Zpětná vazba je večerní projekce pořízených fotografií s výkladem a radami profesionálního fotografa.
termín II:   4. 5. - 10. 5. 2016 objednat (darujte kurz - dárkový poukaz
cena fotograf: 12 450 Kč platbu lze rozdělit na zálohu a doplatek, napište v poznámce
V ceně je ubytování, pobytová taxa, účast na kurzu a večerní projekce - hodnocení denních prací.
cena spolucestující: 4 600 Kč (ubytování, pobytová taxa, večerní projekce, bez denní účasti na kurzu)
počet fotografů: max. skupiny po 3 - 4 fotografech 
nadstandardní počet modelek a celého týmu 4 - 5 modelek, 2 vizážistky, stylistka, kadeřnice, lektoři
Účastník za absolvování kurzu obdrží certifikát!
Backstage galerie - nahlédněte do zákulisí / září 2015 new
Backstage galerie - nahlédněte do zákulisí / květen 2015

Galerie prací z večerního hodnocení denních úkolů
 
Článek jak probíhá workshop na Cool-light.cz
 
Nahlédněte do zákulisí XXV.jubilejního FASHION WORKSHOP HVAR - backstage galerie
 


fotografie z kurzu

workshop hvar

Na workshopu se seznámíte se vším, co je potřeba k vytvoření zajímavých fashion fotografií. Naučíte se pracovat se zábleskovým světlem i přirozeným denním světlema AL (available light) v exteriéru, jak zvolit optimální poměr mezi zábleskem a denním světlem s ohledem na výsledný obraz. Naučíme se jak najít optimální místo pro fotografování podle světelných podmínek, jak komunikovat s modelem a vést model do správné pózy vzhledem k individualitě každé postavy. Technicky se naučíte několik druhů svícení, které „fungují“ vždy a všude a nakouknete pod pokličku produkci.

Nahlédněte pod pokličku - zákulisí kurzu - backstage galerie a videa

Kurzem Vás provedou zkušení lektoři s dlouholetou praxí a jejich hosté

Igoo Adler - od roku 2001 pořádá a lektoruje zahraniční fashion workshopy, lektor fotoškola Praha - Brno,módní fotograf, člen Asociace Modelingových Agentur a prezídia Princess of the World.
V oboru se pohybuje 30 let včetně mnohaleté zahraniční působnosti ve figurální fotografii, produkční činnosti a reklamních kampaní pro zahraniční i české klienty. Stvrzovatel v rámci projektu Rozvoj a implementace Národní soustavy kvalifikací, zpracování posudku ke kvalifikačním a hodnoticím standardům fotografických profesí. Rozhovor pro 
FOCUS magazine... *PDF

Aleš Fremut host workshopu (Česká MISS, Perfect WOMAN...). Jak na workshop módy článek...*PDF

Proč jezdíme na ostrov Hvar - podívejte se, stojí to za to - 15 Best Beaches for 2014
Náš kurz byl v roce 2012 zařazen do kalendáře oficiálních akcí na ostrově. 
Nahlédněte do zákulisí XXIV. kurzu FASHION WORKSHOP HVAR - backstage galerie

Video Zdeno Vrábela září 2013 
(mp4 23 MB)
Článek - Jak probíhal XX. narozeninový kurz

fashion workshop hvar

fashion workshop hvar

Kde jsme ubytování na jižní straně ostrova 30m od moře.
Apartmány jsou vybaveny standardně plně vybavenou kuchyní s ledničkou, ložnicí s ložním povlečením 
a samostatným sociálním zařízením v apartmánu. Apartmány jsou čtyřlůžkové se dvěma dvoulůžkovými ložnicemi. Parkování přímo u apartmánu zdarma.
Stravování možnost si objednat večeře přímo v pensionu (označte v objednávce), nebo se stravovat samostatně (150m obchod s potravinami), na pokoji jsou kuchyně s možnosti vaření.

Workshop navštívilo od roku 2001 téměř tisíc fotografů a vzniklo zde mnoho zdařilých snímků. Velmi nás těší, že naše úsilí přinášet nové a nové motivy se staly objektem parazitů pro jejich napodobení, což nás ujišťuje v tom, že je to nejspíše skutečně zajímavé. Z tohoto důvodu jsme požádali v roce 2013 ÚPV a přihlásili k zápisu ochrannou známkou, kterou jsme získali.

fashion workshop hvar

  Pokud se ptáte, proč právě s námi, zde je několik dobrých důvodů
  Na workshopu učíme jak jednoduché techniky využití AL (available light - dostupné světlo), tak i pokročilé techniky svícení včetně posledních novinek v exteriéru se generátorovými světly a to vše za velmi příjemnou cenu.
  Všichni naši lektoři působí v oboru figurální fotografie fashion, glamour, portrét dlouhou dobu a mají bohaté pedagogické zkušenosti.
  Všechny naše modelky mají bohaté zkušenosti s fotografováním. Na workshopu se vystřídalo více jak 100 modelek a 26 MISS z národních i mezinárodních soutěží.
  Máme dokonale osvědčenou organizaci workshopů v zahraničí od roku 2001, na každý myslitelný problém máme operativní řešení.

workshop Hvar

workshop Hvar

Ostrov Hvar je známý svým specifickým mikroklimatem s průměrem 2724 hodin slunečního svitu a bujarou subtropickou vegetací - proto také bývá nazýván chorvatskou Madeirou. Kromě nádherných zákoutí, které jsou charakterem ostrova odlišná od pobřeží, jsou zde nepřeberné možnosti fotografování v lokalitách s typickou ostrovní architekturou, na oblázkových plážích a v exotických zákoutích s palmami a typickou středomořskou vegetací. Na rozdíl od pobřeží, nabízí ostrov odlišnou architekturu, větší počet míst pro fotografování s pozadím na volné moře a také svůj osobitý "genius loci".

workshop Hvar

Program

1 den
29.4. turnus I.
04.5. turnus II.
večer individuální odjezd účastníků z ČR a SK dle zaslaného itineráře
2 den
 
dopoledne příjezd účastníků trajektem Split - Stari Grad na ostrov Hvar, setkání s organizátory. Odpočinek po cestě, individuální seznámení s lokalitou Ivan Dolac. 
16:30-17:00 Zahajovací briefing, seznámení se, rozdělení účastníků do pracovních skupin, administrativa, přesun na stanoviště s večerním programem. 
17:00 Specifika práce s denním světlem a jeho způsoby využití, správná exponometrie. Praktické ukázky s využitím odrazných desek, pomocných prostředků a pochopení jejich rozdílů. Ukázka - jak se dívat a sestavit scénu s ohledem na previzualizaci a dané možnosti. Procvičování exponometrických technik. 
Večer - večeře, seznamovací večírek, zadání úkolů (cvičení) pracovním skupinám na další den.
3 den
 
10:00-12:00 Zasvěcení do teorie fashion fotografie, komunikace s modelkou, příprava scény, postprodukce a licenční smlouva jako nedílná součást prodeje fotografií.
Praktická ukázka - nasvícení (záblesky) či využití dostupného světla podle charakteru scény, časté chyby. Samostatná práce na zadaných úkolech pod vedením lektorů.
12:00 Přestávka na občerstvení příp. oběd. Odpoledne fotografická práce s lektorem na stávající lokaci, či přesun na lokaci B. 
17:00 Oficiální ukončení programu dne, prostor na relaxaci, nákupy či individuální program, vlastní výběr denních prací.
19:30 - Večeře, po večeři projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení dne.
4 den
 
10:00 Společný odjezd na lokaci C.
10:00-12:00 Ukázky práce s použitím AL (available light) a pomocnými prostředky (difuzery, bouncery). Využití AL a záblesku ve fotografii glamour a fashion, vysvětlení rozdílů mezi styly a v jejich tvorbě. Praktická část pod vedením lektora. 
12:00 Přestávka na oběd.
odpoledne - Společná práce ve skupinách, práce na jednotlivých stanovištích pod dohledem lektorů. 
17:00 Oficiální ukončení programu dne, návrat na místo ubytování, po cestě možnost návštěvy zajímavé vyhlídky na ostrov, relaxace, prostor k občerstvení. 
19:30 - Večeře, po večeři projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení dne.
5 den
 
10:00 Společný odjezd na lokaci D
10:00-12:00 Ukázky práce se záblesky s kombinací AL (available light) a pomocnými prostředky (difuzery, bouncery). Praktická část pod vedením lektora.
12:00 Přestávka na oběd. 
odpoledne - Samostatná práce na jednotlivých stanovištích pod dohledem lektorů.
17:00 Oficiální ukončení programu dne, návrat na místo ubytování, po cestě možnost návštěvy zajímavé vyhlídky na ostrov, relaxace, prostor k občerstvení. 
19:30 - Večeře, po večeři projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení dne.
6 den
 
10:00 Odjezd do města Hvar - celodenní fotografování v hlavním městě ostrova, kde vám ukážeme nejlepší lokace, které využijete pro následnou vlastní tvorbu.
19:30 - Večeře, po večeři projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení dne.
7 den  dopoledne nebo odpoledne odjezd do ČR
změna programu vyhrazena
V případě nepříznivého počasí, fotografování v největším opuštěném hotelu na ostrově.

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty