Archiv workshopů

Fashion workshop Hvar XI. ročník, 20. běh - květen 2012

Fashion workshop Hvar XI. ročník, 20. běh - květen 2012

XX. výroční WORKSHOP s těmi nejlepšími lokacemi, spoustou hostů a několik lektorů.
termín  I.: 12. 5. - 18. 5. 2012
Cena fotograf: 9 990 Kč (spolucestující 2 990 Kč)
Narozeninová sleva 10% z ceny kurzu do 31. 12. 2011

Účastník kurzu obdrží certifikát
Rezervujte co nejdříve, omezený počet míst

Pokud nemáte vlastní dopravu, tak při včasné objednávce Vám ji zprostředkujeme.

Fotogalerie backstage září 2011 new
Fotogalerie (bez úprav) účastníků září 2011 new

Fotogalerie backstage 2011
Fotogalerie účastníků 2011

Partner workshopu - časopis FOTO VIDEO
Cena obsahuje: ubytování, zajištění lokací, pobytovou taxu a účast na workshopu.

Novinka 2012: ukázky úpravy fotografií v Photoshopu a profesionální vizáže.

Maximální počet fotografů 12 - 16 individuální přístup, skupiny po 3 - 4 fotografech. 
Nadstandardní počet modelek 6 - 7!!! A jaké pořídíte fotografie - klikněte!
Kurz je určen pro mírně pokročilé a pokročilé účastníky pod vedením zkušených lektorů.
Na akci lze sebou vzít doprovod - platí cenu 2 990 Kč, ale nezúčastňuje se výuky, počet míst je ovšem limitován a proto objednávejte, co nejdříve.
Večer probíhá ve společenské místnosti penzionu projekce fotografíí s konzultací a radami.

Lektor: Igoo Adler - módní fotograf, člen Asociace Modelingových Agentur, prezídia Princess of the World, v roce 2000 jako první začal pořádat a lektorovat zahraniční fashion workshopy na Hvaru, Fotoškola Praha...

Lektor: Aleš Fremut (Česká MISS, Perfect WOMAN...)


Lektor: Jozef Danyi člen APF, Česká federace fotografického umění, projekt NAM 2010-2020 vystava fotografii Paříž - Moskva a mnoho dalších...

Připravujeme i další zajímavé hosty.

Komu je workshop určen?

Workshop je určen pro začínající i pokročilé autory, které zajímá oblast profesionální fotografie fashion, glamour a portrétu. Podle schopností se rozdělí účastníci kurzu do pracovních skupin. K fotografům naprostým začátečníkům používáme individuální přístup a je jim věnována zvláštní péče během výuky i při večerních konzultacích, které probíhají ve společenské místnosti.

Pokud NEMÁTE rádi chorvatské pobřeží s mnoha turisty, přeplněné pláže a nejisté počasí, pak neváhejte a přihlašte se na Hvar. Tento ostrov nedostihla masivní turistika a je to doslova RÁJ NA ZEMI. Naučte se svítit jako profesionálové!

   - organizace workshopu na místě pobytu je svěřena odbornici v oboru cestovního ruchu
   - spolupráce s módními návrháři a stylisty (někteří přijedou na Hvar)
   - možnost konzultace ohledně vizáže a přípravy modelek
   - konstruktivní hodnocení fotografií při večerní projekci
   - každý rok nové lokace
   - pokročilé techniky svícení
   - každý účastník obdrží certifikát na své jméno o absolvování kurzu

Doprava na ostrov: vlastními auty (nebo s jiným účastníkem) (ev. linkové busy, letadlo/trajekt).
Kde jsme ubytování: na jižní straně ostrova (lokalita Ivan Dolac) u soukromého ubytovatele v apartmánech 30m od moře se společenskou místností.
Apartmány jsou vybaveny standartně: plně vybavenou kuchyní s ledničkou, ložnicí s ložním povlečením a samostatným sociálním zařízením v apartmánu. Apartmány jsou čtyřlůžkové se dvěma dvoulůžkovými ložnicemi.
Stravování: možnost si objednat večeře přímo v pensionu, nebo se stravovat samostatně (150m obchod s potravinami), na pokoji jsou plně vybavené kuchyně.

   

 

Pokud se ptáte, proč jet právě s námi, zde je několik dobrých důvodů

 

Na Hvar jezdíme od roku 2001 a jsme původními zakladateli tohoto kurzu, máme o ostrově a jeho lokacích naprosto detailní znalosti. Nekopírujeme práci jiných, jako je to obvyklé u některých českých "podnikavců". Workshop na Hvaru již navštívilo téměř 779 spokojených fotografů a vzniklo zde mnoho zdařilých snímků.

 

Na workshopu učíme jak jednoduché techniky využití AL (available light - dostupné světlo), tak i pokročilé techniky svícení včetně posledních novinek v exteriéru se studiovými světly a to vše za velmi příjemnou cenu. Absolvování výuky pokročilejších technik jinde stojí řádově i násobky našich cen.

 

Všichni naši lektoři působí v oboru figurální fotografie fashion, glamour… a to již dlouhou dobu.

 

Všechny naše modelky mají bohaté zkušenosti s fotografováním. Na workshopu se vystřídalo více jak 65 modelek a 19 MISS s národních i mezinárodních soutěží.

 

Máme dokonale osvědčenou organizaci workshopů v zahraničí, na každý myslitelný problém máme operativní řešení.

 

Lektoří vyučující na našich workshopech mají bohaté pedagogické zkušenosti a jsou ochotni poodhalit i profesionální tajemství, která na podobných akcích zůstávají skryta.


Vyučovací hodiny jsou věnovány především praktické výuce a získávání zkušeností především po technické stránce (použití fotoaparátu, kompozice, práce s umělým osvětlením a záblesky, bouncery v exteriéru, využití přírodního světla, protisvětla…), v osnovách jsou ale zahrnuty i také dovednosti kreativní, správná komunikace s modelem, jeho vedení do pózy včetně rad a ukázek jak tomu dosáhnout s ohledem na typologii a oděv modelu a podobně.

Prozradíme vám i několik profesionálních triků a drobností, které vám (někdy i dramaticky) usnadní práci. Případné praktické dotazy či problémy bude možné na místě okamžitě konzultovat s lektory, včetně již standartních večerních projekcí.

Každý rok připravujeme zcela nový přepracovaný program, vybrali jsme kromě osvědčených a žádaných také zcela nové a jedinečné lokace. Novému programu jsme také přizpůsobili učební osnovy, které nyní jdou ještě více do hloubky jednotlivých aspektů vyučovaných témat a nechávají více prostoru pro vlastní práci účastníků, kteří se nejsou jen žáky, ale mají nyní ještě větší prostor pro pro celý proces fotografické tvorby s pomocí lektorů.

   

Ostrov Hvar je známý svým specifickým mikroklimatem s průměrem 2724 hodin slunečního svitu a bujarou subtropickou vegetací - proto také bývá nazýván chorvatskou Madeirou.

Kromě nádherných zákoutí, které jsou charakterem ostrova odlišná od pobřeží, jsou zde nepřeberné možnosti fotografování v lokalitách s typickou ostrovní architekturou, na oblázkových plážích a v exotických zákoutích s palmami a typickou středomořskou vegetací. Na rozdíl od pobřeží, nabízí ostrov odlišnou architekturu, větší počet míst pro fotografování s pozadím na volné moře a také svůj osobitý "genius loci".

Program

1 den
turnus  I. 12. 5.
turnus II. 17. 5.

večer individuální odjezd účastníků z ČR po trase ČR - Graz - Maribor - Split
účastníci obdrží itinerář a rady na cestu a pobyt

2 den

dopoledne příjezd účastníků trajektem Split - Stari Grad na ostrov Hvar, setkání s organizátory. Odpočinek po cestě, individuální seznámení s lokalitou Ivan Dolac.
17:00-18:00 Zahajovací briefing, seznámení se, rozdělení účastníků do pracovních skupin, administrativa, přesun na stanoviště s večerním programem.
18:00 Specifika práce s denním světlem a jeho způsoby využití, správná exponometrie. Praktické ukázky s využitím odrazných desek, profesionálního zábleskového zařízení, pomocných prostředků a pochopení jejich rozdílů. Ukázka - jak se dívat a sestavit scénu s ohledem na previzualizaci a dané možnosti. Procvičování exponometrických technik.
Večer - večeře, seznamovací večírek, zadání úkolů (cvičení) pracovním skupinám na další den.

3 den

10:00-12:00 Praktická ukázka - nasvícení či využití dostupného světla podle charakteru scény, časté chyby. Samostatná práce na zadaných úkolech z minulého dne pod vedením lektorů.
12:00 Přestávka na občerstvení příp. oběd. odpoledne po občerstvení pokračování samostatné práce po dohodě buď na stávající lokaci, či přesun na lokaci B)
17:00 Oficiální ukončení programu dne, prostor na relaxaci, nákupy či individuální program, vlastní výběr deních prací.
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, vyhlášení výsledků zadaného úkolu, vyhlášení úkolu na další den.

4 den

10:00 Společný odjezd na lokaci C
10:00-12:00 Ukázky práce s použitím AL (available light) a pomocnými prostředky (difuzery, bouncery). Využití AL ve fotografii glamour a fashion, vysvětlení rozdílů mezi styly a v jejich tvorbě. Praktická část pod vedením lektora.
odpoledne - samostatná práce na jednotlivých stanovištíchpod dohledem lektorů na vyhlášeném úkolu.
17:00
Oficiální ukončení programu dne, návrat na místo ubytování, po cestě možnost návštěvy zajímavé vyhlídky na ostrov, relaxace, prostor k občerstvení.
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, vyhlášení výsledků zadaného úkolu, vyhlášení úkolu na další den.

5 den

10:00 Odjezd do města Hvar - celodení fotografování v hlavním městě ostrova, kde vám ukážeme spoustu památek a nejlepší lokace.

6 den

Celý den samostatné fotografování v lokacích ostrova, realizace projektů účastníků
s pomocí lektorů.

7 den

dopoledne nebo odpoledne odjezd do ČR

změna programu vyhrazena

V případě, že nemáte vlastní auto, nebo naopak máte v autě volné místo, nezapomeňte to uvést v přihlášce, abychom vám mohli domluvit dopravu s jiným účastníkem (podle aktuální nabídky a poptávky), event. obsazení volných míst v autě. Přibráním spolucestujících snížíte náklady na cestu až o 70%.

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty