Archiv workshopů

Fashion workshop Hvar XI. ročník, 20. běh - květen 2012

Fashion workshop Hvar © XXI. běh - září 2012
workshop hvar    Na základě Vašich ohlasů o jubilejní XX. workshop, jsme se rozhodli, zachovat     program i na měsíc září 2012 a proto budeme slavit celý letošní rok. 
     termín  II.: 20. 9. - 26. 9. 2012 
 
     
Cena fotograf: 9 990 Kč
 (spolucestující 2 990 Kč)
    
Partner workshopu
 - časopis FOTO VIDEO
Cena obsahuje: ubytování, zajištění lokací, pobytovou taxu a účast na workshopu.

Na Hvar jezdíme od roku 2001 a jsme zakladateli tohoto kurzu, máme o ostrově a jeho lokacích naprosto detailní znalosti. Nekopírujeme práci jiných, vytváříme vlastní projekty a ctíme duševní vlastnictví.

Pokud nemáte vlastní dopravu, tak při včasné objednávce Vám ji zprostředkujeme

NEMÁTE VLASTNÍ DOPRAVU - volná místa v autě - spolujízda

Maximální počet fotografů 12 - 16 individuální přístup, skupiny po 3 - 4 fotografech. 
Nadstandardní počet modelek 6 - 7!!! A jaké pořídíte fotografie - klikněte
Na akci lze sebou vzít doprovod - platí cenu 2 990 Kč, ale nezúčastňuje se výuky, počet míst je ovšem limitován a proto objednávejte, co nejdříve. 
Večer probíhá ve společenské místnosti projekce fotografií s konzultací a radami.
Naši lektoři působí v oboru figurální fotografie fashion a glamour dlouhou dobu, včetně zahraniční úspěchů. 

Lektor: Igoo Adler - módní fotograf, člen Asociace Modelingových Agentur, prezídia Princess of the World, 
v roce 2000 jako první začal pořádat a lektorovat zahraniční fashion workshopy na Hvaru, Fotoškola Praha...
workshop hvar
Lektor: Aleš Fremut (Česká MISS, Perfect WOMAN...)
workshop Hvar

Lektor: Jozef Danyi člen APF
Česká federace fotografického umění, projekt NAM 2010, výstava fotografii Paříž - Moskva a mnoho dalších...
fotograf Jozef Danyi
Připravujeme i další zajímavé hosty. 

Komu je workshop určen?
Workshop je určen pro začínající i pokročilé autory, které zajímá oblast profesionální fotografie fashion, glamour a portrétu. Podle schopností se rozdělí účastníci kurzu do pracovních skupin. K fotografům naprostým začátečníkům používáme individuální přístup a je jim věnována zvláštní péče během výuky i při večerních konzultacích, které probíhají ve společenské místnosti. 

Pokud NEMÁTE rádi chorvatské pobřeží s mnoha turisty, přeplněné pláže a nejisté počasí, pak neváhejte a přihlaste se na Hvar. Tento ostrov nedostihla masivní turistika a je to doslova RÁJ NA ZEMI. Naučte se svítit jako profesionálové! 

   - organizace workshopu na místě pobytu je svěřena odbornici v oboru cestovního ruchu 
   - spolupráce s módními návrháři a stylisty (někteří přijedou na Hvar) 
   - možnost konzultace ohledně vizáže a přípravy modelek 
   - konstruktivní hodnocení fotografií při večerní projekci
   - každý rok nové lokace
   - pokročilé techniky svícení 
   - každý účastník obdrží certifikát na své jméno o absolvování kurzu
Doprava na ostrov: vlastními auty (nebo s jiným účastníkem) (ev. linkové busy, letadlo/trajekt). 
Kde jsme ubytování: na jižní straně ostrova (lokalita Ivan Dolac) 30m od moře.
Apartmány jsou vybaveny standardně: plně vybavenou kuchyní s ledničkou, ložnicí s ložním povlečením a samostatným sociálním zařízením v apartmánu. Apartmány jsou čtyřlůžkové se dvěma dvoulůžkovými ložnicemi. 
Stravování: možnost si objednat večeře přímo v pensionu, nebo se stravovat samostatně (150m obchod s potravinami), na pokoji jsou plně vybavené kuchyně.
workshop Hvar fashion Hvar foto Hvar
   

Pokud se ptáte, proč jet právě s námi, zde je několik dobrých důvodů

Workshop na Hvaru již navštívilo 779 spokojených fotografů a vzniklo zde mnoho zdařilých snímků.

Na workshopu učíme jak jednoduché techniky využití AL (available light - dostupné světlo), tak i pokročilé techniky svícení včetně posledních novinek v exteriéru se studiovými světly a to vše za velmi příjemnou cenu. Absolvování výuky pokročilejších technik jinde stojí řádově i násobky našich cen.

Všichni naši lektoři působí v oboru figurální fotografie fashion, glamour… a to již dlouhou dobu.

Všechny naše modelky mají bohaté zkušenosti s fotografováním. Na workshopu se vystřídalo více jak 65 modelek a 19 MISS s národních i mezinárodních soutěží.

Máme dokonale osvědčenou organizaci workshopů v zahraničí od roku 2001 , na každý myslitelný problém máme operativní řešení.

Lektoři vyučující na našich workshopech mají bohaté pedagogické zkušenosti a jsou ochotni poodhalit i profesionální tajemství, která na podobných akcích zůstávají skryta.


workshop Hvar 2012
Vyučovací hodiny jsou věnovány především praktické výuce a získávání zkušeností především po technické stránce (použití fotoaparátu, kompozice, práce s umělým osvětlením a záblesky, bouncery v exteriéru, využití přírodního světla, protisvětla…), v osnovách jsou ale zahrnuty i také dovednosti kreativní, správná komunikace s modelem, jeho vedení do pózy včetně rad a ukázek jak tomu dosáhnout s ohledem na typologii a oděv modelu a podobně. 
Prozradíme vám i několik profesionálních triků a drobností, které vám (někdy i dramaticky) usnadní práci. Případné praktické dotazy či problémy bude možné na místě okamžitě konzultovat s lektory, včetně již standardních večerních projekcí. 

Každý rok připravujeme zcela nový přepracovaný program, vybrali jsme kromě osvědčených a žádaných také zcela nové a jedinečné lokace. Novému programu jsme také přizpůsobili učební osnovy, které nyní jdou ještě více do hloubky jednotlivých aspektů vyučovaných témat a nechávají více prostoru pro vlastní práci účastníků, kteří nejsou jen žáky, ale mají nyní ještě větší prostor pro pro celý proces fotografické tvorby s pomocí lektorů.
 workshop Hvar 2012
Ostrov Hvar je známý svým specifickým mikroklimatem s průměrem 2724 hodin slunečního svitu a bujarou subtropickou vegetací - proto také bývá nazýván chorvatskou Madeirou. 
Kromě nádherných zákoutí, které jsou charakterem ostrova odlišná od pobřeží, jsou zde nepřeberné možnosti fotografování v lokalitách s typickou ostrovní architekturou, na oblázkových plážích a v exotických zákoutích s palmami a typickou středomořskou vegetací. Na rozdíl od pobřeží nabízí ostrov odlišnou architekturu, větší počet míst pro fotografování s pozadím na volné moře a také svůj osobitý "genius loci".
Program
 

1 den
turnus  I. 15. 9.
turnus II. 20. 9.

večer individuální odjezd účastníků z ČR po trase ČR - Graz - Maribor - Split
účastníci obdrží itinerář a rady na cestu a pobyt

2 den

dopoledne příjezd účastníků trajektem Split - Stari Grad na ostrov Hvar, setkání s organizátory. Odpočinek po cestě, individuální seznámení s lokalitou Ivan Dolac. 
17:00-18:00 Zahajovací briefing, seznámení se, rozdělení účastníků do pracovních skupin, administrativa, přesun na stanoviště s večerním programem. 
18:00 Specifika práce s denním světlem a jeho způsoby využití, správná exponometrie. Praktické ukázky s využitím odrazných desek, pomocných prostředků a pochopení jejich rozdílů. Ukázka - jak se dívat a sestavit scénu s ohledem na previzualizaci a dané možnosti. Procvičování exponometrických technik. 
Večer - večeře, seznamovací večírek, zadání úkolů (cvičení) pracovním skupinám na další den.

3 den

10:00-12:00 Praktická ukázka - nasvícení či využití dostupného světla podle charakteru scény, časté chyby. Samostatná práce na zadaných úkolech z minulého dne pod vedením lektorů. 
12:00 Přestávka na občerstvení příp. oběd. odpoledne po občerstvení pokračování samostatné práce po dohodě buď na stávající lokaci, či přesun na lokaci B) 
17:00 Oficiální ukončení programu dne, prostor na relaxaci, nákupy či individuální program, vlastní výběr denních prací. 
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, vyhlášení výsledků zadaného úkolu, vyhlášení úkolu na další den.

4 den

10:00 Společný odjezd na lokaci C
10:00-12:00 Ukázky práce s použitím AL (available light) a pomocnými prostředky (difuzery, bouncery). Využití AL ve fotografii glamour a fashion, vysvětlení rozdílů mezi styly a v jejich tvorbě. Praktická část pod vedením lektora. 
odpoledne - samostatná práce na jednotlivých stanovištích pod dohledem lektorů na vyhlášeném úkolu. 
17:00
 Oficiální ukončení programu dne, návrat na místo ubytování, po cestě možnost návštěvy zajímavé vyhlídky na ostrov, relaxace, prostor k občerstvení. 
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, vyhlášení výsledků zadaného úkolu, vyhlášení úkolu na další den.

5 den

10:00 Odjezd do města Hvar - celodenní fotografování v hlavním městě ostrova, kde vám ukážeme spoustu památek a nejlepší lokace.

6 den

Celý den fotografování v lokacích ostrova, realizace projektů účastníků.

7 den

dopoledne nebo odpoledne odjezd do ČR

změna programu vyhrazena

V případě, že nemáte vlastní auto, nebo naopak máte v autě volné místo, nezapomeňte to uvést v přihlášce, abychom vám mohli domluvit dopravu s jiným účastníkem (podle aktuální nabídky a poptávky), event. obsazení volných míst v autě. Přibráním spolucestujících snížíte náklady na cestu až o 70%.

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty