Archiv workshopů

Fashion workshop Hvar X. ročník

Fashion workshop Hvar X. ročník, 19. běh originálního fotoworkshopu - září 2011

workshop hvarTermín I.  17. - 23. 9. 2011 (2 volná místa)
Pokud chcete zprostředkovat dopravu neváhejte a přihlaste se už dnes!
Fotogalerie backstage z května 2011
Fotogalerie účastníků z května 2011


Partner workshopu - časopis
FOTO VIDEO
Maximální počet fotografů pouze 12 - 15 individuální přístup, skupiny po 2 - 3 fotografech. 
Kurz je určen pro mírně pokročilé a pokročilé účastníky pod vedením zkušených lektorů.
Přítomno bude nejméně 5 - 6 modelek!!! A jaké pořídíte fotografie - klikněte!
Na akci lze sebou vzít doprovod - platí cenu 2 990 Kč, ale nezúčastňuje se výuky na workshopu. Počet míst je ovšem limitován, a proto objednávejte, co nejdříve.
Termín vhodně zvolený s ohledem na letní počasí s možností koupání.
Večer probíhá ve společenské místnosti penzionu projekce pořízených fotografíí s konzultací a radami.

fashion
                  workshop Hvar

LEKTOR: Igoo Adler - módní fotograf, člen Asociace Modelingových Agentur, prezídia Princess of the World, v roce 2000 jako první začal pořádat a lektorovat zahraniční fashion workshopy na Hvaru, Fotoškola Praha... Prozatím přislíbil účast módní fotograf Aleš Fremut (Česká MISS, časopis Marianne...).
Hostem bude módní návrhářka s novou kolekcí, společnost PHOTON EUROPE s novinkami zábleskové techniky a připravujeme i další zajímavé hosty.

   - organizace workshopu na místě pobytu je svěřena odbornici v oboru cestovního ruchu
   - spolupráce s módními návrháři a stylisty (někteří přijedou na Hvar)
   - fotografování fashion v Diokleciánově paláci a v přístavu ve Splitu
   - možnost konzultace ohledně vizáže a přípravy modelek
   - konstruktivní hodnocení fotografií při večerní projekci
   - každý rok nové lokace
   - pokročilé techniky svícení
   - každý účastník obdrží certifikát na své jméno o absolvování kurzu

Pokud nemáte vlastní dopravu, tak při včasné objednávce Vám ji zprostředkujeme.
   

Pojeďte společně s námi fotografovat na okouzlující chorvatský ostrov Hvar. Pokud NEMÁTE rádi chorvatské pobřeží s mnoha turisty, přeplněné pláže a nejisté počasí, pak neváhejte a přihlašte se na Hvar. Tento ostrov nedostihla masivní turistika a je to doslova RÁJ NA ZEMI. Naučte se svítit jako profesionálové!

Cena obsahuje: ubytování, zajištění lokací, pobytovou taxu a účast na workshopu.
Doprava na ostrov: vlastními auty (nebo s jiným účastníkem) (ev. linkové busy, letadlo/trajekt).
Kde jsme ubytování: na jižní straně ostrova (lokalita Ivan Dolac) u soukromého ubytovatele v apartmánech 30m od moře se společenskou místností.
Apartmány jsou vybaveny standartně: plně vybavenou kuchyní s ledničkou, ložnicí s ložním povlečením a samostatným sociálním zařízením v apartmánu. Apartmány jsou čtyřlůžkové se dvěma dvoulůžkovými ložnicemi.
Stravování: možnost si objednat večeře přímo v pensionu, nebo se stravovat samostatně (150m obchod s potravinami), na pokoji jsou plně vybavené kuchyně.

Ano, již tu bude desátý ročník a 19-tý běh fotografického workshopu u moře na překrásném ostrově HVAR v Chorvatsku. Workshop je určen pro začínající i pokročilé autory, které zajímá oblast profesionální fotografie fashion, glamour a portrétu. K fotografům naprostým začátečníkům používáme individuální přístup a je jim věnována zvláštní péče.

fashion
            workshop Hvar

  Pokud se ptáte, proč jet právě s námi, zde je několik dobrých důvodů
  Na Hvar jezdíme od roku 2001 a jsme původními zakladateli tohoto kurzu, máme o ostrově a jeho lokacích naprosto detailní znalosti. Nekopírujeme práci jiných, jako je to obvyklé u některých českých "podnikavců". Workshop na Hvaru již navštívilo téměř 748 spokojených fotografů a vzniklo zde mnoho zdařilých snímků.
  Na workshopu učíme jak jednoduché techniky využití AL (available light - dostupné světlo), tak i pokročilé techniky svícení včetně posledních novinek v exteriéru se studiovými světly a to vše za velmi příjemnou cenu. Absolvování výuky pokročilejších technik jinde stojí řádově i násobky našich cen.
  Všichni naši lektoři působí v oboru figurální fotografie fashion, glamour… a to již dlouhou dobu.
  Všechny naše modelky mají bohaté zkušenosti s fotografováním. Na workshopu se vystřídalo více jak 58 modelek a 18 MISS s národních i mezinárodních soutěží.
  Máme dokonale osvědčenou organizaci workshopů v zahraničí, na každý myslitelný problém máme operativní řešení.
  Lektoří vyučující na našich workshopech mají bohaté pedagogické zkušenosti a jsou ochotni poodhalit i profesionální tajemství, která na podobných akcích zůstávají skryta.

workshop hvar
workshop hvar

Ostrov Hvar je známý svým specifickým mikroklimatem s průměrem 2724 hodin slunečního svitu a bujarou subtropickou vegetací - proto také bývá nazýván chorvatskou Madeirou.

Kromě nádherných zákoutí, které jsou charakterem ostrova odlišná od pobřeží, jsou zde nepřeberné možnosti fotografování v lokalitách s typickou ostrovní architekturou, na oblázkových plážích a v exotických zákoutích s palmami a typickou středomořskou vegetací. Na rozdíl od pobřeží, nabízí ostrov odlišnou architekturu, větší počet míst pro fotografování s pozadím na volné moře a také svůj osobitý "genius loci".

workshop hvar

Každý rok připravujeme zcela nový přepracovaný program, vybrali jsme kromě osvědčených a žádaných také zcela nové a jedinečné lokace. Novému programu jsme také přizpůsobili učební osnovy, které nyní jdou ještě více do hloubky jednotlivých aspektů vyučovaných témat a nechávají více prostoru pro vlastní práci účastníků, kteří se nejsou jen žáky, ale mají nyní ještě větší prostor pro pro celý proces fotografické tvorby s pomocí lektorů.

   

Komu je workshop určen?

Workshop je určen pro začínající i pokročilé autory, které zajímá oblast profesionální fotografie fashion, glamour a portrétu. K fotografům naprostým začátečníkům používáme individuální přístup a je jim věnována zvláštní péče během výuky i při večerních konzultacích, které probíhají ve společenské místnosti.

Vyučovací hodiny jsou věnovány především praktické výuce a získávání zkušeností především po technické stránce (použití fotoaparátu, kompozice, práce s umělým osvětlením a záblesky, bouncery v exteriéru, využití přírodního světla, protisvětla…), v osnovách jsou ale zahrnuty i také dovednosti kreativní, správná komunikace s modelem, jeho vedení do pózy včetně rad a ukázek jak tomu dosáhnout s ohledem na typologii a oděv modelu a podobně.

Prozradíme vám i několik profesionálních triků a drobností, které vám (někdy i dramaticky) usnadní práci. Případné praktické dotazy či problémy bude možné na místě okamžitě konzultovat s lektory, včetně již standartních večerních projekcí.

Program

1 den večer individuální odjezd účastníků z ČR po trase ČR - Graz - Maribor - Split
účastníci obdrží itinerář a rady na cestu a pobyt
2 den dopoledne příjezd účastníků trajektem Split - Stari Grad na ostrov Hvar, setkání s organizátory. Odpočinek po cestě, individuální seznámení s lokalitou Ivan Dolac.
17:00-18:00
Zahajovací briefing, seznámení se, rozdělení účastníků do pracovních skupin, administrativa, přesun na stanoviště s večerním programem.
18:00
Specifika práce s denním světlem a jeho způsoby využití, správná exponometrie. Praktické ukázky s využitím odrazných desek, profesionálního zábleskového zařízení, pomocných prostředků a pochopení jejich rozdílů. Ukázka - jak se dívat a sestavit scénu s ohledem na previzualizaci a dané možnosti. Procvičování exponometrických technik.
Večer
- večeře, seznamovací večírek, zadání úkolů (cvičení) pracovním skupinám na další den.
3 den 10:00-12:00 Praktická ukázka - nasvícení či využití dostupného světla podle charakteru scény, časté chyby. Samostatná práce na zadaných úkolech z minulého dne pod vedením lektorů.
12:00
Přestávka na občerstvení příp. oběd. odpoledne po občerstvení pokračování samostatné práce po dohodě buď na stávající lokaci, či přesun na lokaci B)
17:00
Oficiální ukončení programu dne, prostor na relaxaci, nákupy či individuální program, vlastní výběr deních prací.
19:30
- po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, vyhlášení výsledků zadaného úkolu, vyhlášení úkolu na další den.
4 den 10:00 Společný odjezd na lokaci C
10:00-12:00
Ukázky práce s použitím AL (available light) a pomocnými prostředky (difuzery, bouncery). Využití AL ve fotografii glamour a fashion, vysvětlení rozdílů mezi styly a v jejich tvorbě. Praktická část pod vedením lektora.
odpoledne
- samostatná práce na jednotlivých stanovištích na vyhlášeném úkolu
z minulého dne.
17:00
Oficiální ukončení programu dne, návrat na místo ubytování, po cestě možnost návštěvy zajímavé vyhlídky na ostrov, relaxace, prostor k občerstvení.
19:30
- po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, vyhlášení výsledků zadaného úkolu, vyhlášení úkolu na další den.
5 den 7:00 Odjezd katamaránem do Splitu. Fotografování fashion a glamour ve Splitu (Diokleciánův palác a přístav) s využitím dostupného světla podle charakteru scény s pomocí odrazných desek a vysvětlení zásad fotografování v dané lokaci.
Návrat ve večerních hodinách.
Cena trajektu je 2x 22 Kuna (cca 150 Kč) a není v ceně workshopu.
6 den Celý den samostatné fotografování v lokacích ostrova, realizace projektů účastníků
s pomocí lektorů.
7 den dopoledne nebo odpoledne odjezd do ČR
Změna programu vyhrazena.
V případě, že nemáte vlastní auto, nebo naopak máte v autě volné místo, nezapomeňte to uvést v přihlášce, abychom vám mohli domluvit dopravu s jiným účastníkem, event. obsazení volných míst v autě. Přibráním spolucestujících snížíte náklady na cestu až o 70%.
Požadavky na volná místa v autech - na září 2011
turnus I.: hledá dopravu z celé ČR a Slovenska, zprostředkujeme Vám obsazení auta

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty