Archiv workshopů

FASHION WORKSHOP HVAR ® XXVI. květen 2015

FASHION WORKSHOP HVAR ® XXVI. květen 2015

Chcete poznat, jak se fotí skutečné fashion s prof. modelkami, stylingem a moderní technikou?
Na kurz si můžete vzít i své blízké jako spolucestující a udělet si společnou dovolenou.
Workshop je určen pro začínající i pokročilé autory, které zajímá oblast profesionální fotografie fashion, glamour a portrétu. Podle schopností se rozdělí účastníci kurzu do pracovních skupin. K fotografům naprostým začátečníkům používáme individuální přístup a je jim věnována zvláštní péče během výuky a všichni účastníci dostanou dostatečný prostor a vyzkouší si vysvětlovanou techniku v praxi.
Zpětná vazba je večerní projekce pořízených fotografií s výkladem a radami profesionálního fotografa.
Nahlédněte do zákulisí XXV.jubilejního FASHION WORKSHOP HVAR - backstage galerie new

V případě, že nemáte vlastní auto, nebo naopak máte v autě volné místo, tak při včasné objednávce vám můžeme zprostředkovat spolujízdu, event. obsazení volných míst, vyplňte v objednávce.
Aktuálně volná místa v dopravě - spolujízda: 6 míst
termín  I: 30. 4. - 6. 5. 2015 / 9 volných míst objednat (darujte kurz - dárkový poukaz)
termín II: 5. 5. - 11. 5. 2015 / 8 volných míst objednat (darujte kurz - dárkový poukaz)
Vyhověli jsme vašim přání, 1.5. a 8.5. 2015 jsou státní svátky a ušetříte za dovolenou.
cena fotograf: 11 450 Kč (v ceně je ubytování, pobytová taxa, účast na kurzu a večerní projekce)
cena spolucestující: 3 990 Kč (ubytování, pobytová taxa, večerní projekce, bez denní účasti na kurzu)
počet fotografů: max. skupiny po 3 - 4 fotografech
nadstandardní počet modelek a celého týmu 4 - 5 modelek + 2 vizážistky + stylistka + kadeřnice
platbu lze rozdělit na zálohu a doplatek - uveďte v poznámce při objednání
Účastník za absolvování kurzu obdrží certifikát

 

fotografie z kurzu

workshop hvar

Na workshopu se seznámíte se vším, co je potřeba k vytvoření zajímavých fashion fotografií. Naučíte se pracovat se zábleskovým světlem i přirozeným denním světlema AL (available light) v exteriéru, jak zvolit optimální poměr mezi zábleskem a denním světlem s ohledem na výsledný obraz. Naučíme se jak najít optimální místo pro fotografování podle světelných podmínek, jak komunikovat s modelem a vést model do správné pózy vzhledem k individualitě každé postavy. Technicky se naučíte několik druhů svícení, které „fungují“ vždy a všude.

Podívejte se do zákulisí kurzu - backstage galerie a videa

Kurzem Vás provedou zkušení lektoři s dlouholetou praxí a jejich hosté

Igoo Adler - od roku 2001 pořádá a lektoruje zahraniční fashion workshopy, lektor fotoškola Praha - Brno, módní fotograf, člen Asociace Modelingových Agentur a prezídia Princess of the World.
V oboru se pohybuje 30 let včetně mnohaleté zahraniční působnosti ve figurální fotografii, produkční činnosti a reklamních kampaní pro zahraniční i české klienty. Stvrzovatel v rámci projektu Rozvoj a implementace Národní soustavy kvalifikací, zpracování posudku ke kvalifikačním a hodnoticím standardům fotografických profesí. Rozhovor pro FOCUS magazine... *PDF

Aleš Fremut host workshopu (Česká MISS, Perfect WOMAN...). Jak na workshop módy článek...*PDF

Proč jezdíme na ostrov Hvar - podívejte se, stojí to za to - 15 Best Beaches for 2014
Náš kurz byl v roce 2012 zařazen do kalendáře oficiálních akcí na ostrově.
Několik stránek z časopisu UPGRADE MAKE-UP - reportáž z 24. FASHION WORKSHOP HVAR (5 MB *pdf)
Video od Radima Kolibíka - "Foťáci na Hvaru" z května 2014 (mp4 29 MB)
Nahlédněte do zákulisí XXIV. kurzu FASHION WORKSHOP HVAR - backstage galerie
Video Zdeno Vrábela září 2013 (mp4 23 MB)
Článek - Jak probíhal XX. narozeninový kurz

fashion workshop hvar

Doprava na ostrov vlastními auty, nebo s jiným účastníkem - označte v objednávce.
Kde jsme ubytování na jižní straně ostrova (lokalita Ivan Dolac) 30m od moře.
Apartmány jsou vybaveny standardně plně vybavenou kuchyní s ledničkou, ložnicí s ložním povlečením
a samostatným sociálním zařízením v apartmánu. Apartmány jsou čtyřlůžkové se dvěma dvoulůžkovými ložnicemi. Parkování přímo u apartmánu zdarma.
Stravování možnost si objednat večeře přímo v pensionu (označte v objednávce), nebo se stravovat samostatně (150m obchod s potravinami), na pokoji jsou kuchyně s možnosti vaření.

Workshop navštívilo od roku 2001 téměř tisíc fotografů a vzniklo zde mnoho zdařilých snímků. Velmi nás těší, že naše úsilí přinášet nové a nové motivy se staly objektem parazitů pro jejich napodobení, což nás ujišťuje v tom, že je to nejspíše skutečně zajímavé. Z tohoto důvodu jsme požádali v roce 2013 ÚPV a přihlásili k zápisu ochrannou známkou, kterou jsme získali.

fashion workshop hvar

fashion workshop hvar

  Pokud se ptáte, proč právě s námi, zde je několik dobrých důvodů
  Na workshopu učíme jak jednoduché techniky využití AL (available light - dostupné světlo), tak i pokročilé techniky svícení včetně posledních novinek v exteriéru se generátorovými světly a to vše za velmi příjemnou cenu.
  Všichni naši lektoři působí v oboru figurální fotografie fashion, glamour, portrét dlouhou dobu a mají bohaté pedagogické zkušenosti.
  Všechny naše modelky mají bohaté zkušenosti s fotografováním. Na workshopu se vystřídalo více jak 93 modelek a 24 MISS z národních i mezinárodních soutěží.
  Máme dokonale osvědčenou organizaci workshopů v zahraničí od roku 2001, na každý myslitelný problém máme operativní řešení.

workshop Hvar

Ostrov Hvar je známý svým specifickým mikroklimatem s průměrem 2724 hodin slunečního svitu a bujarou subtropickou vegetací - proto také bývá nazýván chorvatskou Madeirou. Kromě nádherných zákoutí, které jsou charakterem ostrova odlišná od pobřeží, jsou zde nepřeberné možnosti fotografování v lokalitách s typickou ostrovní architekturou, na oblázkových plážích a v exotických zákoutích s palmami a typickou středomořskou vegetací. Na rozdíl od pobřeží, nabízí ostrov odlišnou architekturu, větší počet míst pro fotografování s pozadím na volné moře a také svůj osobitý "genius loci".

fashion hvar

Program


         

30.4. turnus I.

 5.5. turnus II.

večer individuální odjezd účastníků z ČR a SK dle zaslaného itineráře

2 den dopoledne příjezd účastníků trajektem Split - Stari Grad na ostrov Hvar, setkání s organizátory. Odpočinek po cestě, individuální seznámení s lokalitou Ivan Dolac.
17:00-18:00 Zahajovací briefing, seznámení se, rozdělení účastníků do pracovních skupin, administrativa, přesun na stanoviště s večerním programem.
18:00 Specifika práce s denním světlem a jeho způsoby využití, správná exponometrie. Praktické ukázky s využitím odrazných desek, pomocných prostředků a pochopení jejich rozdílů. Ukázka - jak se dívat a sestavit scénu s ohledem na previzualizaci a dané možnosti. Procvičování exponometrických technik.
Večer - večeře, seznamovací večírek, zadání úkolů (cvičení) pracovním skupinám na další den.
3 den 10:00-12:00 Zasvěcení do teorie fashion fotografie, komunikace s modelkou, příprava scény, postprodukce a licenční smlouva jako nedílná součást prodeje fotografií.
Praktická ukázka - nasvícení (záblesky) či využití dostupného světla podle charakteru scény, časté chyby. Samostatná práce na zadaných úkolech pod vedením lektorů.
12:00 Přestávka na občerstvení příp. oběd. Odpoledne pokračování samostatné práce na stávající lokaci, či přesun na lokaci B)
17:00 Oficiální ukončení programu dne, prostor na relaxaci, nákupy či individuální program, vlastní výběr denních prací.
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.
4 den 10:00 Společný odjezd na lokaci C
10:00-12:00 Ukázky práce s použitím AL (available light) a pomocnými prostředky (difuzery, bouncery). Využití AL a záblesku ve fotografii glamour a fashion, vysvětlení rozdílů mezi styly a v jejich tvorbě. Praktická část pod vedením lektora.
12:00 Přestávka na oběd
odpoledne - Společná práce ve skupinách, práce na jednotlivých stanovištích pod dohledem lektorů.
17:00 Oficiální ukončení programu dne, návrat na místo ubytování, po cestě možnost návštěvy zajímavé vyhlídky na ostrov, relaxace, prostor k občerstvení.
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.
5 den 10:00 Společný odjezd na lokaci D
10:00-12:00 Ukázky práce se záblesky s kombinací AL (available light) a pomocnými prostředky (difuzery, bouncery). Praktická část pod vedením lektora.
12:00 Přestávka na oběd
odpoledne - Samostatná práce na jednotlivých stanovištích pod dohledem lektorů.
17:00 Oficiální ukončení programu dne, návrat na místo ubytování, po cestě možnost návštěvy zajímavé vyhlídky na ostrov, relaxace, prostor k občerstvení.
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.
6 den 10:00 Odjezd do města Hvar - celodenní fotografování v hlavním městě ostrova, kde vám ukážeme nejlepší lokace, které využijete pro následnou vlastní tvorbu.
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.
7 den dopoledne nebo odpoledne odjezd do ČR
změna programu vyhrazena
V případě nepříznivého počasí, fotografování v největším opuštěném hotelu na ostrově.

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty