Archiv workshopů

Fashion workshop Hvar © XXIII. běh - září 2013

Fashion workshop Hvar © XXIII. běh - září 2013

Fashion workshop na ostrově Hvar pořádáme od roku 2001 a jsme zakladateli tohoto kurzu, máme o ostrově a jeho lokacích naprosto detailní znalosti. Individuální přístup ke studentům a bohatá historie kurzu zaručena. Kurz navštívilo 884 fotografů, někteří se pravidelně vrací a vzniklo zde mnoho zdařilých snímků. Nekopírujeme cizí projekty, máme vlastní nápady a nemáme v tomto oboru konkurenci.
Náš kurz byl zařazen do pravidelných akcí konaných na ostrově s podporou státní správy

Chcete poznat, jak se fotí skutečné fashion s prof. modelkami, stylingem a moderní technikou? Chcete individuální přístup v malém počtu fotografů a dozvědět se novinky ve svícení? Na kurz si můžete vzít i své blízké jako spolucestující a udělet si společnou dovolenou.
Článek - Jak probíhal XX. narozeninový kurz

workshop hvar     termín II:  22. 9. - 28. 9. 2013 - objednat (volná místa)
    cena fotograf: 9 990 Kč (ubytování, pobytová taxa a účast na kurzu)
    cena spolucestující: 3 000 Kč (... bez účasti na kurzu)
    počet fotografů skupiny po 3 - 4 fotografech (celkem 12 - 14 fotografů)

    

Nadstandardní počet modelek 4 - 5!!! + lektoři + vizážistka + stylistka

Účastník kurzu obdrží certifikát

Pokud nemáte vlastní dopravu, tak při včasné objednávce Vám ji zprostředkujeme

fashion workshop hvar

Skvělá zpráva, ostorv Hvar se těší na české modelky. Přečtěte si článek od Paul Bradbury...
Spolupořadatelem workshopu je opět časopis FOTOVIDEO

Podívejte se, jak probíhal 20. narozeninový kurz - BACKSTAGE galerie, květen 2012
Podívejte se jak probíhal 21. kurz září 2012 - backstage galerie účastníků a modelek
Finální galerie účastníků 21. kurzu září 2012
Fotogalerie (bez úprav) účastníků září 2011
Fotogalerie backstage září 2011


Večer probíhá ve společenské místnosti projekce fotografií denních prací s konzultací a radami.
Naši lektoři působí v oboru figurální fotografie fashion dlouhou dobu, včetně zahraničních úspěchů.
Doprava na ostrov vlastními auty, nebo s jiným účastníkem - označte v objednávce.
Kde jsme ubytování na jižní straně ostrova (lokalita Ivan Dolac) 30m od moře.
Apartmány jsou vybaveny standardně plně vybavenou kuchyní s ledničkou, ložnicí s ložním povlečením
a samostatným sociálním zařízením v apartmánu. Apartmány jsou čtyřlůžkové se dvěma dvoulůžkovými ložnicemi. Parkování přímo u apartmánu zdarma.
Stravování možnost si objednat večeře přímo v pensionu, nebo se stravovat samostatně (150m obchod s potravinami), na pokoji jsou kuchyně s možnosti vaření.

Kurzem Vás provedou zkušení lektoři s dlouholetou praxí

Lektor: Igoo Adler - zakladatel kurzu, módní fotograf, členství Asociace Modelingových Agentur a prezídia Princess of the World, od roku 2000 pořádá a lektoruje zahraniční fashion workshopy, Fotoškola Praha - Brno. Stvrzovatel v rámci projektu Rozvoj a implementace Národní soustavy kvalifikací, zpracování posudku ke kvalifikačním a hodnoticím standardům fotografických profesí. Rozhovor pro FOCUS magazine... 20MB *PDF

workshop hvar

Lektor: Aleš Fremut (Česká MISS, Perfect WOMAN...). Jak na workshop módy článek - časopis FotoVideo.

workshop Hvar


Lektor: Jozef Danyi člen APF,
Česká federace fotografického umění, projekt NAM 2010, výstava fotografii Paříž - Moskva a mnoho dalších...

workshop hvar

Připravujeme i další zajímavé hosty.

Komu je workshop určen?

Workshop je určen pro začínající i pokročilé autory, které zajímá oblast profesionální fotografie fashion, glamour a portrétu. Podle schopností se rozdělí účastníci kurzu do pracovních skupin. K fotografům naprostým začátečníkům používáme individuální přístup a je jim věnována zvláštní péče během výuky i při večerních konzultacích, které probíhají ve společenské místnosti.

Workshop je koncipován do lektorské části, kde Vám bude pod odborným dohledem vytvořena scéna, na které se naučíte vše, co by jste si měli z kurzu odnést. V druhé části budete pracovat v samostatných skupinkách dle vlastních nápadů, podle instrukcí lektora. Zpětná vazba je hodnocení denních prací při večerní projekci. Celý kurz, jak již tradične je u nás zvykem, probíhá též formou diskuze, otázky, odpovědi, protože jen tak se dozvíte informace, který zajímají každého z Vás individuálně.
workshop hvar
  Pokud se ptáte, proč jet právě s námi, zde je několik dobrých důvodů
  Workshop již navštívilo více jak 884 fotografů a vzniklo zde mnoho zdařilých snímků.
  Na workshopu učíme jak jednoduché techniky využití AL (available light - dostupné světlo), tak i pokročilé techniky svícení včetně posledních novinek v exteriéru se studiovými světly a to vše za velmi příjemnou cenu. Absolvování výuky pokročilejších technik jinde stojí řádově i násobky našich cen.
  Všichni naši lektoři působí v oboru figurální fotografie fashion, glamour… a to již dlouhou dobu.
  Všechny naše modelky mají bohaté zkušenosti s fotografováním. Na workshopu se vystřídalo více jak 80 modelek a 21 MISS z národních i mezinárodních soutěží.
  Máme dokonale osvědčenou organizaci workshopů v zahraničí od roku 2001 , na každý myslitelný problém máme operativní řešení.
  Lektoři vyučující na našich workshopech mají bohaté pedagogické zkušenosti a jsou ochotni poodhalit
i profesionální tajemství, která na podobných akcích zůstávají skryta.

fashion workshop hvar

Vyučovací hodiny jsou věnovány především praktické výuce a získávání zkušeností především po technické stránce (použití fotoaparátu, kompozice, práce s umělým osvětlením (záblesky), bouncery v exteriéru, využití přírodního světla, protisvětla…), v osnovách jsou ale zahrnuty i také dovednosti kreativní, správná komunikace s modelem, jeho vedení do pózy včetně rad a ukázek jak tomu dosáhnout s ohledem na typologii a oděv modelu a podobně.

workshop hvar

Program

1 den
18.5. (23.5.)
17.9. (22.9.)
večer individuální odjezd účastníků z ČR (SK) dle zaslaného itineráře

2 den

dopoledne příjezd účastníků trajektem Split - Stari Grad na ostrov Hvar, setkání s organizátory. Odpočinek po cestě, individuální seznámení s lokalitou Ivan Dolac.
17:00-18:00 Zahajovací briefing, seznámení se, rozdělení účastníků do pracovních skupin, administrativa, přesun na stanoviště s večerním programem.
18:00 Specifika práce s denním světlem a jeho způsoby využití, správná exponometrie. Praktické ukázky s využitím odrazných desek, pomocných prostředků a pochopení jejich rozdílů. Ukázka - jak se dívat a sestavit scénu s ohledem na previzualizaci a dané možnosti. Procvičování exponometrických technik.
Večer - večeře, seznamovací večírek, zadání úkolů (cvičení) pracovním skupinám na další den.

3 den
10:00-12:00 Zasvěcení do teorie fashion fotografie, komunikace s modelkou, příprava scény, postprodukce a licenční smlouva jako nedílná součást prodeje fotografií.
Praktická ukázka - nasvícení (záblesky) či využití dostupného světla podle charakteru scény, časté chyby. Samostatná práce na zadaných úkolech pod vedením lektorů.
12:00 Přestávka na občerstvení příp. oběd. Odpoledne pokračování samostatné práce na stávající lokaci, či přesun na lokaci B)
17:00 Oficiální ukončení programu dne, prostor na relaxaci, nákupy či individuální program, vlastní výběr denních prací.
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.
 
4 den
10:00 Společný odjezd na lokaci C
10:00-12:00 Ukázky práce s použitím AL (available light) a pomocnými prostředky (difuzery, bouncery). Využití AL a záblesku ve fotografii glamour a fashion, vysvětlení rozdílů mezi styly a v jejich tvorbě. Praktická část pod vedením lektora.
12:00 Přestávka na oběd
odpoledne - Společná práce ve skupinách, práce na jednotlivých stanovištích pod dohledem lektorů.
17:00 Oficiální ukončení programu dne, návrat na místo ubytování, po cestě možnost návštěvy zajímavé vyhlídky na ostrov, relaxace, prostor k občerstvení.
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.

5 den
10:00 Společný odjezd na lokaci D
10:00-12:00 Ukázky práce se záblesky s kombinací AL (available light) a pomocnými prostředky (difuzery, bouncery). Praktická část pod vedením lektora.
12:00 Přestávka na oběd
odpoledne - Samostatná práce na jednotlivých stanovištích pod dohledem lektorů.
17:00 Oficiální ukončení programu dne, návrat na místo ubytování, po cestě možnost návštěvy zajímavé vyhlídky na ostrov, relaxace, prostor k občerstvení.
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.

6 den

10:00 Odjezd do města Hvar - celodenní fotografování v hlavním městě ostrova, kde vám ukážeme nejlepší lokace, které využijete pro následnou vlastní tvorbu.
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.

7 den
dopoledne nebo odpoledne odjezd do ČR

- změna programu vyhrazena -
V případě nepříznivého počasí, fotografování v největším opuštěném hotelu na ostrově.
V případě, že nemáte vlastní auto, nebo naopak máte v autě volné místo, nezapomeňte to uvést v přihlášce, abychom vám mohli domluvit dopravu s jiným účastníkem (podle aktuální nabídky a poptávky), event. obsazení volných míst v autě. Přibráním spolucestujících snížíte náklady na cestu až o 70%.

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty