Archiv workshopů

Fashion workshop Hvar © XXII. běh - květen 2013

Fashion workshop Hvar © XXII. běh - květen 2013


Na workshop Hvar jezdíme od roku 2001 a jsme zakladateli tohoto kurzu, máme o ostrově a jeho lokacích naprosto detailní znalosti. Individuální přístup ke studentům a bohatá historii kurzu zaručena. Kurz navštívilo více jak 860 fotografů a vzniklo zde mnoho zdařilých snímků.

workshop hvar    termín II: 23. 5. - 29. 5. 2013 - 6 volných míst 
    cena fotograf: 9 990 Kč (ubytování, pobytová taxa a účast na kurzu)
    cena spolucestující: 3 000 Kč (bez účasti na kurzu) 
    počet fotografů 12, skupiny po 3 - 4 fotografech
    nadstandardní počet modelek 4 - 5!!! + lektoři + vizážistka + stylistka
    Účastník kurzu obdrží certifikát

Pokud nemáte vlastní dopravu, tak při včasné objednávce Vám ji zprostředkujeme

fashion workshop hvar

Spolupořadatelem květnového workshopu 2013 je opět časopis FOTOVIDEO
Článek - Jak probíhal XX. narozeninový kurz
 
Podívejte se, jak probíhal 20. narozeninový kurz - BACKSTAGE galerie, květen 2012
 
Podívejte se jak probíhal 21. kurz září 2012 - backstage galerie účastníků a modelek
Finální galerie účastníků 21. kurzu září 2012
Fotogalerie (bez úprav) účastníků září 2011

Večer probíhá ve společenské místnosti projekce fotografií denních prací s konzultací a radami.
Naši lektoři působí v oboru figurální fotografie fashion dlouhou dobu, včetně zahraničních úspěchů.
Doprava na ostrov vlastními auty, nebo s jiným účastníkem - označte v objednávce. 
Kde jsme ubytování na jižní straně ostrova (lokalita Ivan Dolac) 30m od moře.
Apartmány jsou vybaveny standardně plně vybavenou kuchyní s ledničkou, ložnicí s ložním povlečením 
a samostatným sociálním zařízením v apartmánu. Apartmány jsou čtyřlůžkové se dvěma dvoulůžkovými ložnicemi. Parkování přímo u apartmánu zdarma.
Stravování možnost si objednat večeře přímo v pensionu, nebo se stravovat samostatně (150m obchod s potravinami), na pokoji jsou kuchyně s možnosti vaření. 

Kurzem Vás provedou zkušení lektoři s dlouholetou praxí

Lektor: Igoo Adler - zakladatel kurzu, módní fotograf, členství Asociace Modelingových Agentur a prezídia Princess of the World, v roce 2000 začal pořádat a lektorovat zahraniční fashion workshopy, Fotoškola Praha

workshop hvar

Lektor: Aleš Fremut (Česká MISS, Perfect WOMAN...). Jak na workshop módy článek - časopis FotoVideo.

workshop Hvar


Lektor: Jozef Danyi člen APF, Česká federace fotografického umění, projekt NAM 2010, výstava fotografii Paříž - Moskva a mnoho dalších...

fotograf Jozef Danyi

Připravujeme i další zajímavé hosty. 

Komu je workshop určen?

Workshop je určen pro začínající i pokročilé autory, které zajímá oblast profesionální fotografie fashion, glamour a portrétu. Podle schopností se rozdělí účastníci kurzu do pracovních skupin. K fotografům naprostým začátečníkům používáme individuální přístup a je jim věnována zvláštní péče během výuky i při večerních konzultacích, které probíhají ve společenské místnosti. 

Pokud NEMÁTE rádi chorvatské pobřeží s mnoha turisty, přeplněné pláže a nejisté počasí, pak neváhejte a přihlaste se na Hvar. Tento ostrov nedostihla masivní turistika a je to doslova RÁJ NA ZEMI. 

   - organizace workshopu na místě pobytu je svěřena odbornici v oboru cestovního ruchu 
   - spolupráce s módními návrháři a stylisty (někteří přijedou na Hvar) 
   - možnost konzultace ohledně vizáže a přípravy modelek 
   - konstruktivní hodnocení fotografií při večerní projekci
   - každý rok nové lokace
   - pokročilé techniky svícení 
   - každý účastník obdrží certifikát na své jméno o absolvování kurzu

workshop chorvatsko
  Pokud se ptáte, proč jet právě s námi, zde je několik dobrých důvodů
  Workshop již navštívilo více jak 860 fotografů a vzniklo zde mnoho zdařilých snímků.
  Na workshopu učíme jak jednoduché techniky využití AL (available light - dostupné světlo), tak i pokročilé techniky svícení včetně posledních novinek v exteriéru se studiovými světly a to vše za velmi příjemnou cenu. Absolvování výuky pokročilejších technik jinde stojí řádově i násobky našich cen.
  Všichni naši lektoři působí v oboru figurální fotografie fashion, glamour… a to již dlouhou dobu.
  Všechny naše modelky mají bohaté zkušenosti s fotografováním. Na workshopu se vystřídalo více jak 75 modelek a 21 MISS z národních i mezinárodních soutěží.
  Máme dokonale osvědčenou organizaci workshopů v zahraničí od roku 2001 , na každý myslitelný problém máme operativní řešení.
  Lektoři vyučující na našich workshopech mají bohaté pedagogické zkušenosti a jsou ochotni poodhalit 
i profesionální tajemství, která na podobných akcích zůstávají skryta.

fashion workshop hvar

Vyučovací hodiny jsou věnovány především praktické výuce a získávání zkušeností především po technické stránce (použití fotoaparátu, kompozice, práce s umělým osvětlením a záblesky, bouncery v exteriéru, využití přírodního světla, protisvětla…), v osnovách jsou ale zahrnuty i také dovednosti kreativní, správná komunikace s modelem, jeho vedení do pózy včetně rad a ukázek jak tomu dosáhnout s ohledem na typologii a oděv modelu a podobně. 

Prozradíme vám i několik profesionálních triků a drobností, které vám (někdy i dramaticky) usnadní práci. Případné praktické dotazy či problémy bude možné na místě okamžitě konzultovat s lektory, včetně již standardních večerních projekcí. 

Každý rok připravujeme zcela nový přepracovaný program, vybrali jsme kromě osvědčených a žádaných také zcela nové a jedinečné lokace. Novému programu jsme také přizpůsobili učební osnovy, které nyní jdou ještě více do hloubky jednotlivých aspektů vyučovaných témat a nechávají více prostoru pro vlastní práci účastníků, kteří nejsou jen žáky, ale mají nyní ještě větší prostor pro celý proces fotografické tvorby s pomocí lektorů.

originální fashion workshop hvar

fashion workshop hvar 2013

Ostrov Hvar je známý svým specifickým mikroklimatem s průměrem 2724 hodin slunečního svitu a bujarou subtropickou vegetací - proto také bývá nazýván chorvatskou Madeirou. 

Kromě nádherných zákoutí, které jsou charakterem ostrova odlišná od pobřeží, jsou zde nepřeberné možnosti fotografování v lokalitách s typickou ostrovní architekturou, na oblázkových plážích a v exotických zákoutích s palmami a typickou středomořskou vegetací. Na rozdíl od pobřeží nabízí ostrov odlišnou architekturu, větší počet míst pro fotografování s pozadím na volné moře a také svůj osobitý "genius loci".

Program

1 den
18.5. (23.5.)
večer individuální odjezd účastníků z ČR po trase ČR - Graz - Maribor - Split
účastníci obdrží itinerář a rady na cestu a pobyt
2 den
19.5. (24.5.)
dopoledne příjezd účastníků trajektem Split - Stari Grad na ostrov Hvar, setkání s organizátory. Odpočinek po cestě, individuální seznámení s lokalitou Ivan Dolac. 
17:00-18:00 Zahajovací briefing, seznámení se, rozdělení účastníků do pracovních skupin, administrativa, přesun na stanoviště s večerním programem. 
18:00 Specifika práce s denním světlem a jeho způsoby využití, správná exponometrie. Praktické ukázky s využitím odrazných desek, pomocných prostředků a pochopení jejich rozdílů. Ukázka - jak se dívat a sestavit scénu s ohledem na previzualizaci a dané možnosti. Procvičování exponometrických technik. 
Večer - večeře, seznamovací večírek, zadání úkolů (cvičení) pracovním skupinám na další den.
3 den
20.5. (25.5.)
10:00-12:00 Zasvěcení do teorie fashion fotografie, komunikace s modelkou, příprava scény, postprodukce a licenční smlouva jako nedílná součást prodeje fotografií.
Praktická ukázka - nasvícení či využití dostupného světla podle charakteru scény, časté chyby. Samostatná práce na zadaných úkolech pod vedením lektorů. 
12:00 Přestávka na občerstvení příp. oběd. Odpoledne pokračování samostatné práce na stávající lokaci, či přesun na lokaci B) 
17:00 Oficiální ukončení programu dne, prostor na relaxaci, nákupy či individuální program, vlastní výběr denních prací. 
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.
4 den
21.5. (26.5.)
10:00 Společný odjezd na lokaci C
10:00-12:00 Ukázky práce s použitím AL (available light) a pomocnými prostředky (difuzery, bouncery). Využití AL ve fotografii glamour a fashion, vysvětlení rozdílů mezi styly a v jejich tvorbě. Praktická část pod vedením lektora. 
12:00 Přestávka na oběd
odpoledne - společná práce ve skupině max. 3 fotografů, práce na jednotlivých stanovištích pod dohledem lektorů. 

17:00
 Oficiální ukončení programu dne, návrat na místo ubytování, po cestě možnost návštěvy zajímavé vyhlídky na ostrov, relaxace, prostor k občerstvení. 
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.
5 den
22.5. (27.5.)
10:00 Společný odjezd na lokaci D
10:00-12:00 Ukázky práce s použitím AL (available light) a pomocnými prostředky (difuzery, bouncery). Praktická část pod vedením lektora.
12:00 Přestávka na oběd 
odpoledne - samostatná práce na jednotlivých stanovištích pod dohledem lektorů.

17:00
 Oficiální ukončení programu dne, návrat na místo ubytování, po cestě možnost návštěvy zajímavé vyhlídky na ostrov, relaxace, prostor k občerstvení. 
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.
6 den
23.5. (28.5.)
10:00 Odjezd do města Hvar - celodenní fotografování v hlavním městě ostrova, kde vám ukážeme nejlepší lokace, které využijete pro následnou vlastní tvorbu.
19:30 - po večeři, projekce a obhajoba vybraných fotografií, zhodnocení daného dne.
7 den
24.5. (29.5.)
dopoledne nebo odpoledne odjezd do ČR
změna programu vyhrazena
V případě, že nemáte vlastní auto, nebo naopak máte v autě volné místo, nezapomeňte to uvést v přihlášce, abychom vám mohli domluvit dopravu s jiným účastníkem (podle aktuální nabídky a poptávky), event. obsazení volných míst v autě. Přibráním spolucestujících snížíte náklady na cestu až o 70%.

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty