Archiv workshopů

Exteriérový fashion workshop Lednice na Moravě © VII. ročník

Exteriérový fashion workshop Lednice na Moravě © VII. ročník

workshop lednice termín: 22. - 24. 8. 2014 - 9 volných míst
Místo konání: Lednicko Valtický areál
Lektor: Igor Adler
Cena kurzu: 3 750 Kč  objednat (darujte kurz - dárkový poukaz)
Zahrnuje: 2x ubytování, modelky + vizáž (so+ne), lektorský dozor a konzultace po dobu akce, večerní projekci a hodnocení pořízených fotografií
Ubytování v penzionu na pokojích po dvou, nebo po čtyřech.
Počet účastníků: 3 skupiny po 5-ti fotografech

Vyjímečnost tohoto kurzu zaručena - náš původní kurz s touto tématikou v České republice. Galerie účastníků Lednice 1. - 3. 7. 2011 (fotografie bez úpravy)
V případě, že nemáte vlastní auto, nebo naopak máte v autě volné místo, nezapomeňte to uvést v přihlášce, abychom vám mohli domluvit dopravu s jiným účastníkem podle aktuální nabídky a poptávky.

Navazujeme na úspěšnou akci v předchozích letech. Prožijete víkend za fotoaparátem s krásnými modelkami a jedinečnými lokacemi celého Lednicko-Valtického areálu.

Na workshopu se seznámíte se vším, co je potřeba k vytvoření zajímavých fashion fotografií. Naučíte se pracovat se světly a AL (available light) v exteriéru, jak najít optimální místo pro fotografování, jak komunikovat s modelem, vést model do správné pózy vzhledem k individualitě každé postavy. Technicky se naučíte několik druhů svícení, které „fungují“ vždy a všude. Možnosti svícení danné scény, použití zábleskové techniky, využití přírodního světla či odrazných desek.

Workshop je koncipován do lektorské části, kde Vám bude pod odborným dohledem vytvořena scéna, na které se naučíte vše, co by jste si měli z kurzu odnést. V druhé části budete pracovat v samostatných skupinkách dle vlastních nápadů, podle instrukcí. Celý kurz, jak již tradične je u nás zvykem, probíhá též formou diskuze, otázky, odpovědi, protože jen tak se dozvíte informace, který zajímají každého z Vás individuálně.

Fotografové, kteří nevlastní světelný park či nemají možnost fotografovat se světly v exteriéru mají jedinečnou možnost obohatit své portfolio o profesionální snímky. To není vše! Podstatnou dobu s námi budou trávit modelky, které Vám předají své zkušenosti a pomůžou Vám s pochopením póz a předají Vám i své tipy pro jednoduší komunikaci se začínající modelkou. Proniknete do tajů vizáže a příprav modelek, takže částečně nakouknete do zákulisí.

Lednice foto

workshop Lednice

workshop Lednice

Doporučené vybavení: Vlastní DSLR, objektiv(y) v rozsahu 17–85 mm, ND filtr (4×, 8×)

Program

pátek

 
18:00 – 19:00 příjezd účastníků do místa ubytování, diskuse, seznámení
   

sobota

 
08:00 - 09:30 vizáž modelek s výkladem
09:30 – 10:00 snídaně
10:00 – 10:30 přejezd a příchod na lokaci
10:30 – 13:00 praktická exponometrie v exteriéru za použití zábleskové techniky, praktická ukázka využití ND filtrů při práci se záblesky v exteriéru pod vedením lektora
13:00 – 14:00 přejezd na oběd
14:00 – 17:00 ukázka vedení modelky do pózy, fotografování na zadané téma a individuální konzultace pod vedením lektora
17:30 přejezd do místa ubytování, volný program, vyhlášení témata pro pracovní skupiny na další den, večer projekce a vyhodnocení fotografií - diskuze

neděle

 
08:00 - 09:30 příprava modelek
09:30 – 10:00 snídaně
10:00 – 10:30 přejezd a příchod na lokaci
10:30 – 14:30 kreativní využití dostupného světla, práce se záblesky v exteriéru, samostatná tvorba fotografie na zadané téma pod vedením lektora
14:30 – 15:00 diskuse, zhodnocení prací
15:00 oficiální ukončení akce
 

(změna programu vyhrazena)

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty