Archiv workshopů

Exteriérový fashion workshop Lednice na Moravě

 

Exteriérový fashion workshop Lednice na Moravě
 

workshop lednicetermín: 17. - 19. 8. 2018 (víkendový kurz)
Místo konání: Lednicko Valtický areál / Lednice na Moravě - Velké Bílovice
Lektor: Igor Adler

Cena kurzu: 4 990 Kč  objednat (darujte kurz - dárkový poukaz)
Cena zahrnuje: 2x ubytování, 2x snídani, modelky + vizáž (so+ne), lektora 
a konzultace po dobu akce, hodnocení pořízených fotografií na večerní projekci
Cena spolucestující: 1600 Kč (ubytování, večerní projekce, bez účasti na kurzu)

Ubytování v penzionu na pokojích po dvou, nebo po čtyřech
Počet účastníků: skupiny po max. 3 - 5 fotografech

Navazujeme na úspěšné akce v předchozích letech - prožijete víkend za fotoaparátem s krásnými modelkami a jedinečnými lokacemi celého Lednicko Valtického areálu a ještě se něco nového naučíte pod dohledem zkušených lektorů, kteří se vám budou plně věnovat. Vyjímečnost tohoto kurzu zaručena, jedná se o náš původní kurz od roku 2006.

Na workshopu se seznámíte se vším, co je potřeba k vytvoření zajímavých fashion fotografií. Naučíte se pracovat se zábleskovým světlem i přirozeným denním světlema AL (available light) v exteriéru, jak zvolit optimální poměr mezi zábleskem a denním světlem s ohledem na výsledný obraz. Naučíme se jak najít optimální místo pro fotografování podle světelných podmínek, jak komunikovat s modelem a vést model do správné pózy vzhledem k individualitě každé postavy. Technicky se naučíte několik druhů svícení, které „fungují“ vždy a všude. Zpětná vazba je večerní projekce pořízených fotografií s výkladem a radami profesionálního fotografa.

Workshop je koncipován do lektorské části, kde Vám bude pod odborným dohledem vytvořena scéna, na které se naučíte vše, co by jste si měli z kurzu odnést. V druhé části budete pracovat v samostatných skupinkách podle instrukcí a s pomocí lektora. Fotografové, kteří nevlastní světelný park či nemají možnost fotografovat se světly v exteriéru, mají jedinečnou možnost obohatit své portfolio o profesionální snímky. 
A to není vše! Podstatnou dobu s námi budou trávit modelky, které Vám předají své zkušenosti a pomůžou Vám s pochopením póz. 

workshop lednice

workshop lednice

workshop lednice


Doporučené vybavení: Vlastní DSLR nebo bezzrcadlova s možností "sáněk" pro připojení bezdrátového odpalovače, objektiv(y) v rozsahu 24–135 mm (stačí i pevná padesátka), ND filtr 8× doporučujeme pro snížení expozice o 3 clonová čísla, usb flash na výběr fotografií na večerní projekci.

Program

pátek
 
18:00 – 19:00 příjezd účastníků do místa ubytování, diskuse, seznámení s programem
sobota
 
08:00 - 09:30 příprava modelek
09:30 – 10:00 snídaně
10:00 – 10:15 přejezd na lokaci
10:15 – 13:00 praktická exponometrie v exteriéru za použití zábleskové techniky, praktická ukázka využití ND filtrů při práci se záblesky v exteriéru, připravení scény a práce s celou postavou, důsledné vedení póz, souvislost póza - oblečení - proporce modelky - zkreslení optikou
13:00 – 14:00 oběd
14:00 – 17:00 ukázka vedení modelky do pózy, fotografování na zadané téma a individuální konzultace pod vedením lektora, vnímaní fotogenických prvků pro módní fotografii, charakteristika daného přírodního světla, BW (černobílá) fotografie a její okamžitá realizace - tipy a triky pro dokonalou uměleckou figurální fotografii
17:30 přejezd do místa ubytování, volný program, vyhlášení témata pro pracovní skupiny
19:30 projekce a vyhodnocení fotografií, zhodnocení dne - diskuze
neděle
 
08:00 - 09:30 příprava modelek
09:30 – 10:00 snídaně
10:00 – 10:30 přejezd a příchod na lokaci
10:30 – 14:30 portrét v přirozeném světle s max. využitím nízkých clon, lehká korekce pomocí odrazných ploch a difuzerů, práce se záblesky, práce ve skupinách, vyrovnání disbalance, okamžitá korekce WB ve fotoaparátu
14:30 – 15:00 diskuse, zhodnocení prací
15:00 oficiální ukončení akce
 
(změna programu vyhrazena)
.

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty