Archiv workshopů

AKT & GLAMOUR VE STYLOVÉM PROSTŘEDÍ SOKOLOVNY

Po velice vydařeném úvodním projektu této  nové třídy HIGH CLASS WORKSHOP - AKT & GLAMOUR NA LODI představujeme další novinku. Která bude na tento workshop volně navazovat a ponese se v podobném duchu. Tentokrát jsme pro vás vybrali tajemné stylové prostředí staré Sokolovny v Karlíně, které svými zákoutími provokuje fotografy ke kreativní tvorbě. K dispozici navíc bude stylové sportovní náčiní, včetně kruhů, které nám umožní pořídit neobvyklé fotografie vznášejících se modelek, modelky vybíráme tak, aby byly pohybově zdatné a dokázali používat sportovní náčiní, k dispozici bude i gymnastka.

   Workshop je vhodný pro fotografy, kteří našli své zalíbení v aktu, glamouru, případně i módy. A to jak pro začátečníky, tak pro fotografy, kteří se těmto směrům věnují již delší dobu. Klade si za cíl zdokonalit Vaši techniku ve fotografování jak se studiovými zábleskovými světly a širokou škálou jejich příslušenství, tak s oblíbenými trvalými světly daylight. Vyzkoušíme si také kombinaci studiových světel s denním světlem a zkrátka nepřijdou ani milovníci přirozeného světla a práce s odraznými deskami.

    To vše je podpořeno faktem, že na workshopu budeme mít k dispozici všechny podstatné novinky od předního dodavatele studiového vybavení PHOTON EUROPE. Dostatek času věnován vlastnímu focení, tak aby každý účastník workshopu měl prostor pro realizaci svých nápadů, proto poměr fotografů a modelek bude 4:1.

Modelky, které budou na workshopu: (budeme doplňovat postupně jak definitivně potvrdí účast, předpokládáme že na akci budou čtyři a více):

Gymnastka Terez (vpravo nahoře)

Modelka Gabriela

Modelky Andrea a exotická Lucie

A jak bude workshop probíhat?

   Nejprve probereme  jednotlivé způsoby svícení a naučíme se v závislosti na požadovaném charakteru výsledných fotografií volit správné příslušenství k jejich dosažení, což si hned v praxi vyzkoušíme. Naučíme se, kdy je lepší používat softbox, kdy beauty dish, stripbox, komínek, background reflektor atd. ...  Velký prostor bude věnován také práci s voštinami.  Se zábleskovými světly se mimo jiné bude fotit klasický akt na černém pozadí. Po pauze na oběd bude následovat přednáška: Mistrovství svícení jedním světlem Jana Černého, po které si pod jeho vedením vyzkoušíme nové poznatky  v praxi ve stylových interiérech sokolovny.

Vítězná fotografie ze soutěže účastníků minulého workshopu - Autor: Jindřich Kučera - Model: Lucy Láchová

Něco málo o lektorech:

Lektor I. - Jan Černý

Jan Černý - Uznávaný fotograf zaměřující se převážně na aktovou a portrétní fotografii. Dlouhodobé zkušenosti z oboru v kombinaci s kreativitou dodávají jeho fotografiím nápaditosti. Vyznává přirozenost a preciznost. Dozvíte se také,  jak pracovat se zábleskovou technikou, stálým světlem  či denním světlem nebo jak  dosáhnout skvělých výsledků pouze s jedním světelným zdrojem.

Reference:
2009 - Rok české a slovenské nekomerční fotografie
2010 - Prague Photo Festival
2011 - Obrigado Algarve  (Algarve Arte Galeria / Monchique Gallery)
2011 - Gallery Lagoa / Galeria Arte Algarve Lagoa
2011 - Prague Photo Festival
2012 - Feminae - Fabrica Braco de Prata, Lisbonne, Portugal
2012 - Walkstudio - nové studio v centru Prahy
2012 - Prague Photo Festival
2013 - Prague Photo Festival
2014 - Artmeetpoint - 3. ročník přehlídky nekomerčního umění, Kongresové centrum Praha

 

Lektor II. - Petr Kuchař

 

Petr Kuchař - motto:  “dobrá fotografie by v divákovi měla vyvolat emoce”  

Petr Kuchař - jako profesionální fotograf pracuje od roku 2001 a od roku 2008 působí i jako lektor fotografování. V posledních letech se zabývá především poradenstvím v oblasti použití studiové techniky a také lektorováním workshopů u nás i v zahraničí se specializací  na použití studiových světel a fotografování aktu.

 

STORNO PODMÍNKY pro workshopy pořádané MODELÍNY.CZ s.r.o. :

Pořadatel workshopu: MODELÍNY.CZ s.r.o. , Starokošířská 6/11, Praha 5, 150 00. IČ: 289 17 359

Při zrušení objednaného workshopu v době:

Doba Storno
více než 21 dní (včetně) před začátkem workshopu storno 0% (bude Vám vrácena plná cena workshopu)
14-20 dní před začátkem workshopu storno poplatek 20% z ceny workshopu
5-14 dnů předem storno poplatek 50% z ceny workshopu
1-5 dnů předem storno poplatek 100% z ceny workshopu

Objednáním workshopu potvrzujete, že s těmito storno podmínkami souhlasíte !

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty