Aktuální workshopy

PRODUKTOVÁ FOTOGRAFIE 3 - SE ZAMĚŘENÍM NA FOTOGRAFOVÁNÍ PRODUKTŮ PRO E-SHOPY

Rezervovat místo na workshopu
Termín:20. 11. 2010
10:00 - 17:00
Místo:Fotoateliér PHOTON
Lektor:Jan Vojtek
Cena:2900 Kč
Maximální počet účastníků:12
Obsazeno:NE
PRODUKTOVÁ FOTOGRAFIE 3 - se zaměřením NA FOTOGRAFOVÁNI PRODUKTŮ pro E-SHOPY

 

Seriál workshopů produktové fotografie lektorované Janem Vojtkem - technickým redaktorem časopisu FotoVideo a kmenovým fotografem časopisů: Bydlení, Žena a život, Dívka... pokračuje workshopem PRODUKTOVÁ FOTOGRAFIE 3 - SE ZAMĚŘENÍM NA FOTOGRAFOVÁNÍ PRODUKTŮ PRO E-SHOPY.
Budeme se věnovat fotografování širokého spektra produktů, tak aby účastníci po absolvování workshopu byli schopni realizovat jakékoli produktové fotografie pro potřeby e-shopu. Ukážeme si jak správně nasvítit různé druhy produktů a následně upravit tak, aby fotografie udělali na zákazníka co nejlepší dojem. Lektor vám prozradí pár osvědčených triků, které vám velice usnadní práci a zaručí ten nejlepší výsledek.


Program   10:00 - 17:00 hodin


1. část: Postupy svícení

Nejprve si ukážeme jak efektivně a snadno nasvítit daný produkt, pomocí zábleskových světel, aby vypadal co nejefektivněji a tím si na maximum zjednodušit a automatizovat jednotlivé kroky úprav ve Photoshopu, při zachování nejvyšší kvality fotografie. Všechny postupy jsou doprovázeny obrazovou dokumentací a komentářem lektora.

Dále bude prezentována ukázka zhotovení 3D fotografií produktů.

 UČASTNÍCI WORKSHOPU SI S SEBOU MOHOU VZÍT TÉŽ JAKÉKOLIV PRODUKTY S JEJICHŽ FOTOGRAFOVÁNÍM MAJÍ POTÍŽE. LEKTOR JIM V PRŮBĚHU WORKSHOPU NA TĚCHTO KONKRÉTNÍCH PŘÍKLADECH UKÁŽE, JAK DOSÁHNOUT POŽADOVANÉ VÝSLEDNÉ FOTOGRAFIE S POUŽITÍM ZÁBLESKOVÝCH SVĚTEL.


2. část: Kalibrace barev

V druhé polovině workshopu se pak budeme podrobněji věnovat post-processingu. Zde se naučíte správné kalibraci barev za použití šedé tabulky. Což je velice vhodné především v situaci, že nemáme profesionální grafický monitor. Kromě toho se ve zkratce podíváme na základní vyvolání „digitálního negativu“ RAW a různé nástroje pro vytváření selekcí.

3. část: Základy postprocesu

V poslední části se můžete těšit na podrobnější ukázku práce s Adobe Camera Raw pro vyvolávání rawů. Nechybí ani různé „vychytávky“, jako například odstranění nečistoty senzoru na všech fotografiích současně, či lokální úpravy pomocí gradientu. Dále vás čeká například vyřezávání fotografií, snadné vytváření jejich stínů, zmenšování pro použití na internetu a mnoho dalšího. Tedy jednoduše, jak zpracovat velké množství fotek kvalitně, efektivně, rychle a snadno.Workshop je určen pro začátečníky až středně pokročilé, kteří se chtějí seznámit s produktovou fotografií nebo se v ní zdokonalit. Od základních principů studiového svícení a představení rozdílů pestré palety světelných zdrojů a vhodnosti jejich použití se dostaneme přes praktické svícení celé škály rozměrů produktů až po jejich postprodukci pro použití na webu i v tisku.


Cíl workshopu
Účastníci se naučí nejen univerzální světelné řešení pro snadné zpracování velkého množství produktů v krátkém čase, ale i speciální techniky nasvícení komplikovaných produktů s ohledem na jejich další využití v jejich fotografické praxi. Zároveň budou mít šanci nahlédnout pod pokličku profesionální efektové fotografie.

 

Zde se můžete podívat na fotografie pořízené jedním z účastníků před workshopem a po absolvování workshopu produktové fotografie:Pro koho je workshop určen
Workshop ocení provozovatelé e-shopů či prodejci / výrobci / dovozci zboží všeho druhu, kteří potřebují kvalitní fotografie svých produktů, jak pro potřeby e-shopu, tak pro reklamu v tisku. I fotografové, kteří chtějí podnikat v oblasti komerčního fotografie a potřebují být připraveni splnit i nejnáročnější přání zadavatele zakázky.

Objednat

Jméno, přijmení
Ulice a č.p.
Město
PSČ
Mobil
E-mail
Poznámka
součet pět a dva je (číslem)
Souhlasím se zařazením mé e-mailové adresy do seznamu odběratelů informací a novinek o WORKSHOPECH a sortimentu PHOTON EUROPE.
 

Workshopy

Facebook

GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty