Jaké příslušenství k systémovému blesku je potřeba mít po ruce?

autor

Lukáš Oujeský

Aneb - kámoši k nezaplacení.... Ne vždy se člověku dostane toho luxusu, že může fotit v ateliéru a je úplně jedno jestli je to kvůli tomu, že ateliér nemáte, nebo to prostě jen nejde třeba z logistických důvodů...

Řešení je v dnení dobjednoduché, protoe existují bateriové záblesky, jak jsem napíklad popisoval v tomto lánku o bateriovém zábleskovém světla HD610 ( http://www.coollight.cz/clanky/191/ ). Nicménjde zase o vtí investici a nebudeme si nic nalhávat obas jsme prostlíní tohle s sebou tahat. Natstí je v dnení dobfalí elegantní monost. Modifikátory svtla na externí blesky Caler. Je jich nespoet, ale já si oblíbil konkrétně klasickbíldifuzní detník a nejvíce malý, skládací outdoorový MAGIC HEX softbox, vetinou doplnné o odraznou desku. O to aby tyhle vciky svítily se starají systémáky (http://www.coollight.cz/clanky/183/ ) Takové kombo je dostupné, lehké a skladné, take se dá použít kdekoli a kdykoli.

Připravil jsem si pro vás pár ukázek z posledních focení, kde jsem z výše zmínnch dvodmusel vystait s tmito vychytávkami. Níe vidíte ukázko z focení zátií do jídelníku jedné praské restaurace zaměřené na skandinávské kulináské umní. Setup je jednoducha vidíte ho na úplnprvní fotce v lánku. Lehce zezadu Magic HEX softbox jako hlavní svtlo. Lehce zepedu z levé strany detník na prokreslení stína zprava stíbrná odrazná deska, kvli vtím leskům.

Na dalším píkladu jsou dvfotografie jídla, kde mne softbox a odrazná deska vyloenzachránily. Jednalo se o reportání fotografie z rozlukové veee pro holandského velvyslance. Bohuel mi nikdo nesdlil, e po mbudou chtít i fotografie jídla, ale natstí si softbox a desku beru vdy s sebou (právpro tyto pípady). Setup byl naprosto jednoduch. Zprava softbox, zleva odrazka. Fotografie nejsou bh ví jak svtoborné, ale účel splnily.

Jako poslední ukázku mám sérii portrétů, které jsem fotil pro RedBull.cz na letoním Mysticu. Úkol znl jasn. Nafotit rzné lidi z rznch obor, kteí stojí za tím, e je tu pro nás Mystic utolik let. Zní to jednodue, ale pedstavte si jaké to je lítat celden po areálu festivalu a pokouet se najít lidi, kteí jsou více nestoprocentnzaneprázdnni. Kdyuse vám je povede najít musíte je co nejrychleji vyfotit plus dát jim 5 otázek. take na focení máte zlomek asu, kterby jste si páli. A pichází na adu pomocníek. HEX Softbox pohánnsystémovm bleskem s HSS odpalovaem Caler, aby si lovk mohl ztlumit okolní svtlo. Na kolegovi, kterjej nejdíve namíil na sebe, jsem ml pedpipravenou expozici a následnupivést hlavního aktéra a je hotovo. Portréty i setup níe. Celý článek potom zde: https://www.redbull.com/cz-cs/mystic-2017-portrety-lidi-organizace-sk8- cup-legendarni-crew

Další články

Další články
Like Líbí se: 2 + | Comments Komentáře: 0 | Views Zobrazení: 68555

Facebook komentáře

Komentáře

Pro možnost přidat komentář se musíte přihlásit

Žádné komentáře...

Úpravy fotografií
Matta water 01
1 0 228343 Jojo Hasilla
forum
Přispívat můžete po přihlášení
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii S3
hezké
GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty