Co je potřeba na fotografování s celebritou?

autor

Ivan Štefko

Cool-light doporučuje: Pár zajímavých tipů od zkušeného profesionála :)

Autor článku a fotografií: Ivan Štefko

Protože jsem plzeňský fotograf a Lucie potřebovala z časových důvodů fotit v Praze, zvolil jsem, tak jako už mnohokrát, ateliér Photon Europe. Nemusím si vozit s sebou kromě foťáku vůbec nic a velice oceňuji vybavení ateliéru snad úplně vším, co si můžete vymyslet.

Vzal jsem s sebou skvělou vizážistku (protože to je polovina úspěchu) a pár šatů od návrhářky Terezy Sabačkové.

Na portréty jsem použil beauty-dish 70 cm, což je můj oblíbený reflektor. Skvěle modeluje a s nasazeným difusorem není ani příliš tvrdý. Portréty svítím většinou zleva, protože mi přijde světlo zleva logičtější pro lidské chápání. Aby nebyl stín na pravé straně obličeje příliš tmavý, postavil jsem si ještě vpravo jeden menší softbox na nízký výkon, jen tak trochu prokreslit stíny. Použil jsem i zprava zezadu kontra světlo s klapkami, aby mi nesvítilo příliš do objektivu. Je hezké, když výrazně orýsuje vlasy a ramena a případně i olízne spánek.

Pokud šlo o celou postavu, posadil jsem si ještě do podlahového stojanu malý softbox, abych vysvítil i nohy. Je potřeba obě světla dobře sladit a dbát, aby se příliš nepřekrývala. Mohl jsem sice použít téměř dvoumetrovou deep-umbrellu, která by mi pokryla celou postavu, ale používám rád na obličej světlo více shora z úhlu, což by u takového průměru moc nešlo.
Pro vytvoření světelné skvrny na černém pozadí za Lucií jsem použil schované světlo se širokým základním reflektorem, je to hezká kulisa a odpíchnutí postavy od té zadní černoty.

U ležící postavy jsem využil opět beauty-dish 70 cm s difusorem a tentokrát bez jakéhokoliv dalšího světla, abych získal co nejsilnější jednosměrné stíny a vše vypadalo hodně plasticky. Na pokožku je dobré dát trošku oleje nebo mastného krému, lehké odlesky ještě více vytvarují obliny. Světlo směřuji přibližně tak, jako kdyby postava stála, čili trochu zezadu ze shora a je nutné dbát, aby obsáhlo i nohy.

V ateliéru je k dispozici i krásná bílá cihlová zeď , která se perfektně hodila k vytvoření fotek ve fashion stylu. Navlékli jsme Lucii do přiléhavých šatů, postavil jsem ji před zeď a použil opět jen jeden velký softbox z větší vzdálenosti na velký výkon. Víc nebylo třeba, vedlejší bílá zeď v pravém úhlu splnila funkci odrazky. Vznikl jednoduchý stín, kopírují postavu, což bylo záměrem.

I pro portrét se hodila bílá cihlová zeď, protože když k ní Lucie přiložila obličej a já s fofákem jsem udělal totéž, způsobila nízká clona s malou hloubkou ostrosti hezký efekt rozostřené struktury.

 

Autor článku a fotografií: Ivan Štefko

Další články

Další články
Like Líbí se: 3 + | Comments Komentáře: 1 | Views Zobrazení: 16637

Facebook komentáře

Komentáře

Pro možnost přidat komentář se musíte přihlásit
drzoun
2017-06-12 05:59:21
Fotografie v červených šatech nemají chybu. ;) Pěkné počtení, děkuji za rady a doporučení.
Úpravy fotografií
Game of phones plagát
8 6 217482 Samuel Briškár
forum
Přispívat můžete po přihlášení
komentář k úpravě STUDIO 6.4.2018
ešte som zabudol a cez stránku sa to už nedá prepísať v ko... >>
Potřebujete finanční pomoc? kontaktujte mě pro více informa... >>
Potřebujete půjčku na zahájení podnikání, nebo platit sv... >>
Od Photon Europe mám čtyři světla již pátým rokem a mají... >>
komentář k článku Koně a burácení záblesků
Nádherné fotky :)
GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty