Cool Girl Tereza - Leden 2017

autor

Petr Kuchař

Představujeme dívku měsíce ledna - historicky 1. Cool Girl je Czech Beauty Star Tereza Hynková

Exkluzívně pro čtenáře cool-light.cz nám Tereza poskytla rozhovor: Foto: archiv Tereza Hynková

Kolik je ti let?

22:-)

A jak dlouho se už věnuješ modelingu?

Když mi bylo 14 let, dostala jsem se v Trutnově do modelingové agentury DPromo - tam mě naučili veškeré základy, které by měla mít každá modelka - hlavně chůzi po mole, držení těla apod. Několikrát jsem absolvovala přehlídky pro různé klienty, například pro prestižní hotel Savoy ve Špindlerově Mlýně jsem předváděla spodní prádlo. Takže od 14 let se pohybuji v modelingu.

Co vše fotíš?

Zatím vše až na akty a podobné styly:-)

Jaký máš názor na nahotu ve fotografii – případně jaké máš zkušenosti s fotografováním aktů atd. ...?

Nahota na fotografiích je ve většině případů umění, pokud to fotograf umí. Pokud se fotografie nepovede, může to být bráno jako vulgarita. Jak už jsem řekla, tak akty ani topless jsem nefotila a nefotím, ale rozhodně to nijak neodsuzuji.

Pokud něco odvážnějšího fotíš, jaké při tom máš pocity, bereš to jen jako nutné zlo, nebo si to před objektivem užíváš?

Pár odvážnějších fotek jsem nedávno fotila, nicméně nebylo to nic vulgárního - vše bylo zakryto.:-) Rozhodně to podle mě není ani jedno ani druhé. Pro mě to byla nová zkušenost, což je super, ale zároveň jsem poznala, jaká je to ,,fuška", než se nafotí něco pořádného - fotek bylo dost, ale já jsem hrozný puntičkář - musí to být dokonalé. :-D

Tvůj oblíbený fotograf?

No to je těžká otázka:-D Měla jsem senzačního fotografa v Trutnově, Miloše Šálka, s ním byla při focení vždycky hrozná legrace. Od něj jsou vždy jen skvělé fotky, dokonce mi dělal můj vlastní kalendář. Ale teď, když se věnuji fotomodelingu, poznávám spoustu dalších dobrých fotografů a je těžké vybrat si jen jednoho nejlepšího.

Kam až bys to v branži chtěla dotáhnout?

Abych pravdu řekla, v tomto odvětví se teprve rozkoukávám.:-) Zatím jsem nadšená, že jsem se z první soutěže dostala hned do prestižního časopisu Playboy. Rozhodně chci na titulku časopisu.:-) Samozřejmě to není konečná, rozhodně se fotomodelingem chci živit a stoupat stále dál.

Terezo byla jsi benjamínkem soutěže - postoupila jsi až na základě posledního castingu a nakonec jsi úspěšně došla až k titulu Czech Beauty Star jak to vnímáš?

Byla to moje úplně první účast v soutěži krásy, ani jsem tehdy nevěděla, co je hlavní cenou, jen sem si to chtěla zkusit. Když mi zavolal ředitel soutěže Czech Beauty Honza Hodač den před velkým semifinále, že mi byla udělena poslední divoká karta a zda bych chtěla v soutěži pokračovat, málem jsem omdlela radostí. S nadšením jsem souhlasila a šla si zabalit věci na semifinále. Řekla jsem si, že do toho dám úplně všechno, a to jsem splnila. Upřímně jsem ani nečekala, že bych se mohla umístit, byla tam spousta krásných dívek. Že postupuji do finále jsem se dozvěděla náhodou z Facebooku. Měla jsem takovou radost, že se to nedá ani popsat. Krátce po tom, co jsem získala titul Czech Beauty Star 2016 se mi začaly hrnout nabídky na focení. Celou soutěž vnímám hlavně jako zatím největší životní šanci, kterou jsem dostala.

Jaká jsi měla zkušenosti s focením glamour stylu před soutěží a co ti soutěž dala?

Před soutěží jsem fotila glamour jen jednou. Až díky soutěži jsem pořádně poznala fotomodeling, styly focení atd. Celá soutěž mi dala hodně - ať už nabídky na focení, to, že mohu být v časopise Playboy, účastnit se křtů, večírků, kde poznávám nové lidi, ale hlavně kde se dostávám k novým kontatům.

Bohužel jsem také poznala, co je závist a zlost ze strany některých nepřejících lidí.

Tvůj přítel je členem známé kapely Rybičky48 jak tě v soutěži a při fotografování vůbec podporuje a jak bere to, že i ty se teď dostáváš do popředí médií?

Byl to právě můj přítel, kdo se mě zeptal, zda pojedu na ten Casting Czech Beauty a nabídl mi, že mě tam doprovodí. Celý casting absolvoval se mnou. Ve focení mě hodně podporuje, ale zároveň si mě hlídá.:-) A to, že se dostávám do popředí médií ještě podporuje a pomáhá mi v tom, protože má v tomto ohledu větší zkušenosti, které mi předává.

Czech Beauty není jen o získání titulu ale o práci během celé sezony, kdy vás čeká focení nejen pro Playboy, křty, práce hostesky, večírky pro partnery atd. Jak je to pro tebe náročné, když jsi až z Kutné Hory? Baví tě společenské akce?

Ano, to je pravda, neuplynuly ani dva měsíce, a už jsem byla na šílený spoustě akcí - křty časopisu Playboy, fotila jsem s několika fotografy a mám rozplánovaných spoustu dalších akcí hned po Novém roce. Už mám i spoustu nabídek na honorovaná focení, takže se těším. Naštěstí mám přítele a i auto, takže pro mě není problém cestovat večer do Prahy a dostat se z Prahy zase domů. Společenské akce mám ráda, poznám spoustu nových a zajímavých lidí.

Těšíš se na focení exkluzivního pictorialu pro playboy? Bude to první taková zkušenost a nebudeš mít trému snímky pro pánský časopis nafotit?

Nemůžu se dočkat, téměř denně jsem v posilovně a snažím se o sebe co nejvíce starat, aby to focení bylo dokonalé. Jelikož je vše na domluvě, tak žádný strach z toho určitě nemám, naopak se hrozně moc těším.

 

Terezu můžete sledovat zde:
Instagram: terezinka_terezka

FB: Terezka – Photomodel and make – up artist.

Další články

Další články
Like Líbí se: 1 + | Comments Komentáře: 1 | Views Zobrazení: 42329

Facebook komentáře

Komentáře

Pro možnost přidat komentář se musíte přihlásit
???
2017-01-07 12:50:33
pěkný rozhovor ;-)
Úpravy fotografií
Knihovna v klášteře Broumov
1 0 380293 Jiří Kopinec
forum
Přispívat můžete po přihlášení
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii S3
hezké
GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty