Fotografování na pracovišti? Povoleno!

autor

Karolína Herzogová

Každý kdo musí platit účty, musí vydělávat. Na zábavu zbyde čas později, nebo to tak není? Vždycky jsem si myslela, že je třeba pracovat na plný úvazek a se stoprocentním nasazením, abych byla schopná "živit" svého skutečného koníčka a vášeň - fotografování. Ale proč vlastně nemůže jít hobby s pracovním poměrem v ruku v ruce?

V mých snech se stávám profesionální fotografkou divoké přírody, jejíž snímky jsou pravidelně publikovány v National Geography. Avšak do té doby pracuji jako baristka. Pokaždé, když se ukážu v práci, servíruji stejnou kávu stejným lidem, pečeme stejné pečivo, stiskávám stejné tlačítko na stejném displeji a večer přepočítávám stejně nicotná dýška. Po dvou letech se jedná o více než všední záležitost. Nicméně každý kdo musí platit účty, musí vydělávat. Na zábavu zbyde čas později, nebo to tak není?

Vždycky jsem si myslela, že je třeba pracovat na plný úvazek a se stoprocentním nasazením, abych byla schopná "živit" svého skutečného koníčka a vášeň - fotografování. Ale proč vlastně nemůže jít hobby s pracovním poměrem v ruku v ruce?

 

 

Nefotím potraviny, nevím jak zařídit neodolatelně krásné jídlo a nápoje jako Rob Grimm v reklamních kampaních, ale jedním jsem si jistá - svoje pracoviště znám jako své boty. Vím, kde je světlo, přicházející z velkých oken, nejlichotivější a kde je to nejkrásnější pozadí, a proto jsem se rozhodla těchto znalostí využít. Vím, že ne každý, kdo má rád fotografování může být na plný úvazek fotograf, nicméně každý může vytěžit maximum z každodenních momentů. Každé pracoviště je jiné.

Administrativní kójky se můžou zdát nudné, bezduché. Můžete v nich ale využít jednotné pozadí, přičemž do popředí postavíte zajímavý objekt - něco mezi šálkem kávy a květinou. Oproti tomu v takové maloobchodní prodejně naleznete mnoho příležitostí k fotografování - misky hřebíků, na sebe vyskládané ovoce - zkrátka cokoliv. Do fotografie můžete zapojit i zákazníka! Výrobní sklad může být abstraktní nebo industriální. Představivosti se meze nekladou a neexistují zde žádná omezení pro ty, kteří si všímají šancí.

Když jsem začínala fotografovat, myslela jsem si, že za fenomenálním snímkem se musím vydat do exotických krajin (Borneo a dál). Nicméně po pár zahraničních cestách jsem si uvědomila, že exotické krajiny se přeceňují. Vždycky jsem si myslela, že lidé chtějí na snímcích vidět dobrodružství a daleká místa, které nemají šanci spatřit doma. Posléze jsem si však uvědomila, že lidé jsou často slepí k věcem, kterými jsou obklopeni, a to mě donutilo začít fotografovat obyčejné věci neobyčejným způsobem.

 

 

Byla bych na tom úplně stejně, kdybych přišla na vaše pracoviště - nevěděla bych, kde je nejlepší světlo, kde se nachází krásné linie a kompozice, ale vy to víte. Tímto bych vás ráda vyzvala k fotografování vašeho pracoviště. Obrázky, které jsem vyfotila v kavárně, se následně dostaly do baristického magazínu.

Stejné to může být s vašimi fotografiemi, které můžou dosáhnout nečekaně velkého úspěchu. Pamatujte, že jedinou šancí, jak se ve fotografování markantně zlepšit je fotit, fotit a fotit!

Další články

Další články
Like Líbí se: 2 + | Comments Komentáře: 0 | Views Zobrazení: 6385

Facebook komentáře

Komentáře

Pro možnost přidat komentář se musíte přihlásit

Žádné komentáře...

Úpravy fotografií
L U C I E
2 3 246420 Patrick Hácha
forum
Přispívat můžete po přihlášení
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii jemné glamour svícení
Podle mně asi chtěl zachovat ISO 100 a čas 30 se stativu nen... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii En piscina
pepa HD jsem minulí týden vrátil i s tím hrozným odpalovač... >>
komentář k fotografii S3
hezké
GalerieLighting diagramyČlánkyÚpravy fotografiíWorkshopyAteliérProvozní podmínkyKontakty